Zapraszamy na relację na żywo


MKS Ślepsk Malow Suwałki


Aluron Virtu CMC Zawiercie

23.02.2020
14:45

04.06.2018

Browar Północny. W piątek reanimacja Kasy Chorych

Kasa Chorych, legenda polskiego bluesa już w ten piątek, 8 czerwca da jeden, jedyny koncert w Suwałkach. Początek o godz. 19 na scenie Browaru Północnego przy Noniewicza 42.

Jak zapowiada Jarosław Tioskow, gitarzysta i lider, który w 1975 roku zakładał blues-rockową grupę wespół z przedwcześnie zmarłym Ryszardem „Skibą” Skibińskim”, suwalski występ będzie niezapomnianym wydarzeniem, pierwszym od prawie półtora roku.

Na przełomie lat 70. I 80. z Kasą Chorych śpiewali Andrzej Zaucha czy Martyna Jakubowicz. Na Liście Przebojów radiowej „Trójki” białostocki zespół umieścił „Zgniłą porzeczkę”, „Szalona Baśkę”, „Pieniądze to nie wszystko”. Mimo zmian w składzie, Kasa Chorych ciągle nagrywała, występowała w radiu i telewizji, brala udział w największych w Polsce imprezach i festiwalach bluesowych i rockowych. W 2009 roku grupa zdobyła Muzyczną Nagrodę Fryderyka w kategorii blues za płytę „Koncertowo”.

W marcu 2017 roku kasa Chorych w składzie: Jarosław Tioskow, Michał Kielak, Włodzimierz Dudek, Krzysztof Wołoszyn i Mirosław Wiechnik zagrała w Białymstoku pożegnalny koncert. Po pożegnaniach, jak się okazuje, możliwe są powroty.  O tym, jak wypadnie reanimacja Kasy Chorych, przekonamy się w piątek, 8 czerwca w restauracji-pubie Browar Północny.

Bilety na koncert kosztują 20 zł. rezerwacja stolików pod nr. tel. 502 699 399.     

 

              

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*