27.04.2017

Gospel Workshop Mark Beswick Praise& Worship plus urodziny Suwałki Gospel Choir

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na III Soulwałki Gospel Workshop - Mark Beswick „Praise & Worship” 12-14 maja 2017 z udziałem znamienitych gwiazd światowego formatu muzyki gospel. Program tegorocznej edycji festiwalu został wzbogacony o dodatkowe wyjątkowe wydarzenie artystyczne - KONCERT URODZINOWY Suwałki Gospel Choir z okazji 10-lecia działalności zespołu.

III SOULWAŁKI GOSPEL WORKSHOP Mark Beswick Praise& Worship to projekt muzyczny obejmujący trzydniowe spotkanie warsztatowe oraz  dwa koncerty główne i otwarty jam session.

Festiwal zainauguruje, w piątek 12 maja, Suwałki Gospel Choir, działający w Suwalskim Ośrodku Kultury, pod kierunkiem Anny Szafranowskiej, świętujący w tym roku 10. urodziny. Po urodzinowym występie suwalczan na scenie z koncertem „Noc uwielbienia” zobaczymy i usłyszymy chór gospel Sounds of Victory z Waszyngtonu DC (USA), pod dyrekcją Phillipa Cartera, gościa specjalny festiwalu, który z kolei obchodzi 20. rocznicę działalności artystycznej.

W sobotę, 13 maja w Lobby Baru w Hotelu LOFT 1898***odbędzie się jam session z udziałem artystów festiwalu i zaproszonych gości. WSTĘP WOLNY. Początek o 21.00.

Podsumowaniem III Soulwałki Gospel Workshop będzie Koncert Galowy w niedzielę, 14 maja z udziałem znamienitych gości Marka Beswicka, Phillipa Cartera i jego chóru, Suwalskiej Orkiestry Kameralnej, zespołu Holy Noiz oraz uczestników warsztatów. Uatrakcyjnieniem koncertu galowego będzie prezentacja multimedialna prac suwalskich artystów fotografików „Człowiek & Sacrum” oraz występ tancerzy zespołu DOTYK działającego w Suwalskim Ośrodku Kultury pod kierunkiem Ewy Niedźwieckiej.

Tegoroczna edycja III Soulwałki Gospel Workshop będzie prezentacją twórczości kompozytora Marka Beswicka z Wielkiej Brytanii, który w swoich utworach łączy zarówno piękne i nostalgiczne ballady jak i radosne, dynamiczne pieśni uwielbienia w rytmie „calypso” rodem z Wysp Karaibskich.

Dwaj fenomenalni trenerzy wokalni - Mark Beswick oraz Phillip Carter poprowadzą warsztaty wokalne, towarzyszące festiwalowi. Przypominamy, że w niedzielę, 30 kwietnia upływa termin zgłoszeń.  A są jeszcze wolne miejsca! Zachęcamy młodzież od 13 lat oraz dorosłych pasjonatów muzyki zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Udział w warsztatach to niecodzienny kontakt z wybitnymi osobowościami, cenne szkolenie i występ na scenie z największymi gwiazdami oraz niezapomniana artystyczna przygoda.

Założeniem projektu jest popularyzacja muzyki gospel, spotkanie artystycznych osobowości oraz rozpowszechnienie kultury i ważnych uniwersalnych wartości. Muzyka gospel charakteryzuje się żywiołowością, radosnym śpiewem oraz ogromną dawką entuzjazmu i pozytywnej energii.  Z kolei calypso to gatunek muzyczny  oparty  na improwizowanej balladzie w rytmie afrykańskim. Przyczynił się do powstania takich gatunków jak w latach 60. ska (Jamajka) i soca (Trynidad). Połączenie obu stylów na scenie to wyjątkowa uczta artystyczna.

Zaproszenie znamienitych artystów i organizacja wydarzenia z takim rozmachem jest możliwa dzięki wsparciu i życzliwości sponsorów i partnerów: Fabrykom Mebli FORTE, Oil Transfer Development STACJA PALIW, firmom: STOLLAR Systemy Okienne, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Przedsiębiorstwo Produkcji Materiałów Drogowych KRUSZBET, Bank Spółdzielczy w Suwałkach i Hotel LOFT 1898***.

„10 lat Suwałki Gospel Choir” 

Phillip Carter & Sounds of Victory (USA) “Noc uwielbienia” (koncert gościa specjalnego III Soulwałki Gospel Workshop) 
12.05, godz. 19.00, bilety 15 */ 30 zł, Sala im. A. Wajdy, ul. Papieża Jana Pawła II 5

Koncert finałowy III Soulwałki Gospel Workshop 

Mark Beswick Praise & Worship

14.05, godz. 18.00, bilety 35 zł, Sala im. A. Wajdy, ul. Papieża Jana Pawła II 5

* Przy zakupie biletu na koncert 14.05. Bilety w promocyjnej cenie dostępne w kasie SOK.

Rezerwacje tel. 87 563 85 18. Sprzedaż online: www.bilety.soksuwalki.eu

Szerzej o festiwalu oraz artystach, którzy uświetnią tegoroczną edycję na www.soksuwalki.eu.

 udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*