Zapraszamy na relację na żywo


MKS Ślepsk Malow Suwałki


Aluron Virtu CMC Zawiercie

23.02.2020
14:45

17.02.2018

Koncertowali z artystami światowej sławy. W SOK zagrali polską muzykę filmową [zdjęcia]

W Suwalskim Ośrodku kultury odbył się w piątek koncert Suwalskiej Orkiestry Kameralnej z udziałem grupy Film Jazz Project, fenomenalnego kubańskiego saksofonisty Luisa Nubioli oraz fantastycznego angielskiego gitarzysty Femi Tenowo. Femi Tenowo, z pochodzenia Nigeryjczyk, współpracował z największymi nazwiskami światowej muzyki jazzowej i rozrywkowej. W latach 2004-05 gitarzysta i kierownik muzyczny AMY WINEHOUSE. W 2012 nominowany do nagrody MOBO AWARDS w kategorii Best Jazz Act. Na koncie 3 solowe płyty, z którymi wystąpił na większości międzynarodowych festiwali jazzowych. „One of Europe's finest and most sought after guitarists." (Time Out Magazine).

Natomiast Luis Nubiola występował z Danilo Peresem, Gonzalo Rubalcavą, Georgiem Bensonem, Stevem Colemanem, Ralfem Irizarym, Walterem Floresem (zdobywca Grammy), Robertem Aquilar i „Chocolate Band”.

Muzycy przygotowali nowe aranżacje znanych muzycznych tematów filmowych. Można było usłyszeć tematy z polskich filmów i seriali w orkiestrowej oprawie, m.in. z „Janosika”, „07 zgłoś się”, „Czterech pancernych i psa” i „Prawa i pięści”.

Źródło: Suwalski Ośrodek Kultury; Zdjęcia: Miłosz Kozakiewicz

 

Koncert poprzedziło wręczenie stypendiów Miasta Suwałki osobom zajmującym się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury:  

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*