20.06.2017

Prezentacje konkursowe, teatr uliczny i animacje. W Suwałkach rozpoczął się Wigraszek 2017 [zdjęcia]

Prawie 500 uczestników z ponad dwudziestu teatrów weźmie udział w tegorocznej, szesnastej edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży WIGRASZEK. Hasło przewodnie Wigraszka, to „Wędrówka.Podróż”. W poniedziałek uczestnicy Festiwalu przeszli ulicami Suwałk, a Bożena Kamińska – dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury i Czesław Renkiewicz – prezydent miasta, przekazali na ręce najmłodszej, pięcioletniej uczestniczki Wigraszka symboliczne klucze do miasta.

Jak informuje Grażyna Filipowicz-Karp - dyrektor artystyczny Festiwalu, w tym roku do Suwałk młodzi aktorzy przyjechali m.in. z Torunia, Rybnika, Żor, Białegostoku, Ostrołęki, Ustrzyk Dolnych, Łap i Wrocławia, a także ze Słowacji, Litwy, Łotwy, Estonii i Rosji.

Wstęp na spektakle konkursowe jest otwarty dla publiczności. We wtorek prezentacje dziecięce będzie można oglądać do 15.00. W środę wystąpią grupy młodzieżowe, od 8.30 do 18.10. Program prezentacji konkursowych >> oraz opisy prezentowanych spektakli >>.

Spektakle konkursowe ocenia profesjonalne jury:  Mariusz Orzełek - dyrektor Teatru Pod Orzełkiem z Białegostoku, kostiumografka Agata Uchman oraz aktor Jacek Zawadzki.

Oprócz występów dzieci i młodzieży miłośnicy teatru będą mogli zobaczyć przedstawienia w wykonaniu profesjonalnych aktorów. W poniedziałek na scenie zaprezentował się „Karnaval”, a we wtorek w Parku Konstytucji 3 Maja będzie można zobaczyć efektowny spektakl „Różowy Punk” w wykonaniu Teatru Nikoli z Krakowa. Początek o 21.00. Wstęp wolny. Czas trwania spektaklu – 40 min.

W środę w tym samym miejscu i o tej samej porze rozpocznie się spektakl „Ostatni bastion” Teatru Wędrujące Lalki Pana Pejo z Sankt Petersburga. Jak zapowiadają organizatorzy, będzie to zabawny spektakl plenerowy, nawiązujący do tradycji karnawału i jarmarcznych występów kuglarzy.

 

SPRAWDŹ program Festiwalu >>  |  program prezentacji konkursowych >>  |  opisy prezentowanych spektakli >>

 

Zdjęcia: Miłosz Kozakiewicz

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*