29.04.2017

Suwałki bez Brodki. Koncert został odwołany

Mieszkańcy całego regionu szykowali się na super-widowisko tym bardziej, że w środę Monika Brodka za swoją płytę Clashes otrzymała Fryderyka. Dwa dni później jej występ, zaplanowany na 5 maja w sali SOK został odwołany.

- Z przykrością informujemy o konieczności odwołania koncertu Brodki w Suwałkach. Zakupione bilety można zwracać w miejscu ich zakupu. Przepraszamy za utrudnienia - lakonicznie poinformowała firma Good Taste Production, organizująca BRODKA Clashes Tour 2017.

Szkoda, bo bilety w cenach: 99 zł (strefa C), 119 zł (strefa B) i 149 zł (strefa A) zostały w większości wyprzedane. Parę dni temu, na dwa tygodnie przed koncertem,  wolnych było ok. 150 spośród 700 miejsc w sali koncertowej SOK.

Zainteresowanie nie dziwi, bo - jak głosiły zapowiedzi - „Clashes” to projekt multidyscyplinarny. Dźwięki stają na równi z obrazem. Na scenie potężne organy spotykają się z tajemniczą fisharmonią i gitarami elektrycznymi. „Clashes” tworzy niedopowiedzianą, otwartą dla odbiorcy opowieść. Na płycie odkrywamy wielość zderzeń – eteryczności z surowością, miłości ze śmiercią, szaleństwa z harmonią. Podczas jesiennej części trasy na koncertach mogliśmy usłyszeć nie tylko utwory z „Clashes”, ale także przeboje z poprzedniej płyty Brodki. „Granda” w nowej aranżacji nabrała bardziej wyrazistego charakteru, a artystka zaskoczyła nas wykonaniem coveru Nirvany „Heart-Shaped Box”, które zyskało nowy wymiar, stało się bardziej melodyjne i liryczne"

Żal potęguje wiadomość, że "wiosenna trasa będzie ostatnią okazją by usłyszeć „Clashes” na żywo w pełnym 12-osobowym składzie, z towarzyszeniem smyków, trąb a nawet... piły. Piosenki w tej intrygującej oprawie wybrzmią w najpiękniejszych salach (i nie tylko!) w całej Polsce".

WD

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*