22.05.2017

Suwałki na wielkim pikniku. Huczne ćwierćwiecze Fabryk Mebli Forte z Ewą Farną i Varius Manx [foto]

Czołowy w Europie producent mebli, który w Suwałkach buduje swoją drugą, gigantyczną fabrykę oraz zakład płyt wiórowych i magazyn logistyczny świętuje swoje 25-lecie. Z zaproszenia do wspólnej zabawy skorzystały tysiące suwalczan i przyjezdnych.

W sobotnie popołudnie i wieczór, przez ponad siedem godzin, przez plac na stadionie przy ul. Zarzecze przewinęło się co najmniej kilkanaście tysięcy ludzi. Dopisała pogoda, ale organizatorzy zabezpieczyli się i przed ewentualnym deszczem. Rozstawili ogromny namiot, jaki przydałby  w ostatnich latach dla widzów Suwałki Blues Festival.

W osobnych namiotach swoją firmę, załogę, ofertę oraz szacowaną na ponad 700 mln zł i ponad 1000 nowych miejsc pracy inwestycję w Dubowie I prezentowały fabryki mebli Forte SA  z ich twórcą i prezesem Maciejem Formanowiczem.  

Najwięcej i najciekawiej działo się na scenie. Można było podziwiać popisy żonglerki i wielka klasę iluzjonisty Macieja Pola, było wiele konkursów z atrakcyjnymi i całkiem pokaźnymi nagrodami. Świetne koncerty dali Ewa Farna oraz Varius Manx z Kasią Stankiewicz. Festiwal największych przebojów Roberta Jansona zakończył się kwadrans po 22. Zwieńczeniem pikniku był pokaz laserów oraz  sztucznych ogni.

WD

Fot. Miłosz Kozakiewicz

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*