26.04.2017

Tradycyjna, suwalska, taka nasza i są na niej wszyscy - Wielka Majówka Muzyczna w Rozmarino

W tym roku zapraszamy na 17 edycję wydarzenia. Będzie jak zawsze bardzo różnorodnie, będzie też prawdziwa perełka. To koncert – 4 maja grupy Marcin Wądołowski Trio. Standardy jazzowe w najlepszym wykonaniu. Poza tym szanty Zmiany Wachty, taneczne utwory Wakacyjnej Grupy Wujka Gienka, dużo bluesa w wykonaniu Blues Session, Nalepa na bis, Jam Session i spektakl ,,Amerykański pojedynek” teatru ALE.

W tym roku nasze wydarzenia w ramach Wielkiej Majówki Muzycznej są bardzo rozłożone w czasie. Zaczynamy już w kwietniu – 28 kwietnia (piątek) koncertem Nalepa na bis, kończymy w piątek – 6 maja tradycyjnym Jam Session.
W sumie zapraszamy osiem wydarzeń.

Bilety na wszystkie płatne wydarzenia dostępne w Rozmarino przy
ul. Kościuszki 75.  

28 kwietnia (piątek)

Wielką Majówkę Muzyczną w Rozmarino zaczynamy w piątek – 28 kwietnia koncertem poświęconym Tadeuszowi Nalepie. Wystąpią DRESZCZ BLUES BAND
i Goście. Początek o godz. 19.00.

Wstęp: bilety 10 zł (z rezerwacją miejsca), wejściówki 5 zł (sprzedaż przed koncertem).

4 marca 2017 roku minęło 10 lat od śmierci Tadeusza Nalepy. W Suwałkach pamięć o twórczości ojca polskiego bluesa nie przemija dzięki Tomaszowi Kierejszy. W marcu dla upamiętnienia rocznicy w Rozmarino zagrał zespół DRESZCZ BLUES BAND i Goście. W piątek - 28 kwietnia odbędzie się u nas koncert pamięci Nalepy na bis. 

29 kwietnia (sobota)

W sobotę – 29 kwietnia Rozmarino zaprasza na koncert Blues Session. Początek wydarzenia o godz. 19.00. Wstęp wolny. Rezerwacja stolików pod nr tel. 87 563 24 00. 

30 kwietnia (niedziela)

Spektakl ,,Amerykański pojedynek” w wykonaniu teatru ALE w Rozmarino
w niedzielę – 30 kwietnia o godz. 19.00. Rezerwacja miejsc - 5 zł/osoba.

,,Amerykański pojedynek” to sztuka w reżyserii Jarosława Rosińskiego. Na scenie zobaczymy Jarosława Rosińskiego - aktora zawodowego i reżysera, Pawła Kisiela - aktora zawodowego i również reżysera, Dorotę Sadłowską oraz Julię Sandachę - adeptki-aktorki teatru ALE.

Spektakl składa się z trzech jednoaktówek Jana Brzechwy: pierwszej tytułowej, a następnie ,,Pąsowa suknia” i ,,Kosztowny romans”. Na scenie poruszane są relacje damsko-męskie w perspektywie, która od lat nie straciła na znaczeniu, oscylując wokół tematyki miłości, zazdrości, wzgardy, wyrachowania i zaspokajania swojego ego. Aktorzy w sposób nieprzekłamany, wykorzystując wspaniały język, słownictwo, delikatny i subtelny, a chwilami dosadny dowcip i humor sytuacyjny autora, pokazują widzom zagmatwane i jakże różne spojrzenia na świat kobiet
i mężczyzn.  

2 maja (wtorek)

We wtorek - 2 maja zapraszamy na Majówkę z Wakacyjną Grupą Wujka Gienka. Rezerwacja stolików pod nr tel. 87 563 24 00. Wstęp wolny. 

3 maja (środa)

W środę - 3 maja w Rozmarino wystąpi sprawdzona Zmiana Wachty. To jak się doskonale orientujecie nasze ulubione szanty. Koncert Zmiany Wachty to zawsze pełna sala i świetna zabawa. Usłyszycie ich autorskie utwory i szantowe standardy. Początek koncertu o godz. 19.00. Bilety - 15 zł (z rezerwacją miejsca), wejściówki
- 10 zł (sprzedaż przed koncertem).

4 maja (czwartek)

W czwartek – 4 maja Rozmarino zaprasza na koncert jazzowy w wyjątkowym wydaniu. Na naszej scenie wystąpi Marcin Wądołowski Trio w koncercie In memory of Marek Bliziński & Jarosław Śmietana. Skład zespołu to: Marcin Wądołowski
– gitara, Piotr Lemańczyk – kontrabasi Tomasz Łosowski – perkusja. Początek koncertu o godz. 19.00. Bilet – 20 zł – z rezerwacją miejsca, wejściówka
– 15 zł – sprzedaż przed koncertem.

Podczas koncertu usłyszymy materiał z płyty „Standards”, która ukazała się
w 2016 roku nakładem wydawnictwa Soliton. To znane wszystkim standardy w wykonaniu klasycznego jazzowego trio: gitara, kontrabas i perkusja. Album został poświęcony pamięci dwóch polskich wirtuozów gitarowych jakimi byli Marek Bliziński i Jarosław Śmietana. To dzięki inspiracji ich twórczością i podejściem do muzyki
– mógł powstać projekt „Standards” – płyta pełna pasji, energii i pozytywnych wibracji. Wszystkie utwory zostały zaaranżowane przez Marcina Wądołowskiego.

Marcin Wądołowski - gitarzysta, muzyk sesyjny, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Zdobywca I nagrody na VII Międzynarodowym Konkursie im. K. Sosińskiego Estrada Gitarowych Talentów i tytułu Największej Nadziei XI Międzynarodowego Festiwalu Gdańskie Spotkania Gitarzystów w 2001 roku. Laureat XI Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowo-Bluesowych w Gdyni 2008 r.

 

Współpraca

Współpracował z czołowymi muzykami polskiej sceny jazzowej, m.in. Leszkiem Możdżerem, Wojciechem Staroniewiczem, Przemysławem Dyakowskim, Wojciechem Karolakiem, Maciejem Sikałą, Januszem Muniakiem. Członek formacji The Moongang, Elec-tri-city i Quartado.

Albumy

Oprócz współpracy z innymi Artystami, Marcin Wądołowski nagrywa też płyty autorskie. Są to: Debiutancka Git Majonez (2011), Blue Night Session (2014), objętą patronatem Trzeciego Programu Polskiego „My Guitar Therapy” (2015) oraz najnowszą, wyjątkowo z utworami innych kompozytorów płytę „Standards” (2016), dedykowaną pamięci Marka Blizińskiego i Jarka Śmietany.

5 maja (piątek)

W piątek - 5 maja 2017 r. o godz. 19.00 zapraszamy na kolejny jam session. Jak zawsze wstęp wolny, jak zawsze świetni Muzycy i sporo naszych Gości. Warto być, warto posłuchać. Gospodarzem wieczoru będzie niezastąpiony Wojtek WuWu Wasilewski. Rezerwacja stolików pod nr tel. 563 24 00.

6 maja (sobota)

W sobotę – 6 maja – ostatniego dnia Wielkiej Muzycznej Majówki w Rozmarino zapraszamy na wydarzenie pod hasłem Project Dżem. To koncert niezapomnianych przebojów zespołu Dżem w wykonaniu suwalskich muzyków. Początek o godz. 19.00. Wstęp wolny.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*