11.07.2018

Wielki sukces Dance Academy w Chorwacji

Prawdziwym sukcesem zakończył się udział zespołu Dance Academy działającego w Suwalskim Ośrodku Kultury pod kierunkiem Mihaila Nikolova na Międzynarodowym Festiwalu Dzieci i Młodzieży ISLAND OF TALENT w chorwackim mieście Trogir. Pierwsze miejsce i złoty medal tancerze zdobyli w kategorii wiekowej 14-16 lat, najwyższe miejsce na podium wytańczyła też Monika Bogdanowicz, w kategorii solo, 14-16 lat. Rewelacyjnie poradzili też sobie w kategorii miniformacje 17-25 lat, zdobywając srebro.

Nagrody cieszą tym bardziej, że festiwal należy do najbardziej prestiżowych imprez promujących młode talenty. Biorą w nim udział najlepsze zespoły taneczne i wokalne, warsztaty prowadzą uznani pedagodzy i choreografowie, a oceniają wybitni znawcy sztuki.

W imieniu młodych tancerzy, ich instruktora oraz Suwalskiego Ośrodka Kultury dziękujemy suwalczanom, przyjaciołom zespołu, miłośnikom młodych talentów za zaufanie i życzliwe wsparcie oraz pomoc w zorganizowaniu wyjazdu do Chorwacji.

Mihaiłowi Nikolovovi oraz tancerzom Dance Academy gratulujemy kolejnego sukcesu i życzymy następnych zwycięstw w konkursach oraz festiwalach.

Studio DANCE ACADEMY działa od 2013 roku w Suwalskim Ośrodku Kultury pod kierunkiem Mihaila Nikolova, pedagoga, tancerza i choreografia, absolwenta najlepszych szkół baletowych w Moskwie i Sofii, wychowanka znakomitych pedagogów tańca nowoczesnego. Studio Dance Academy tworzą dwie grupy dziecięce w wieku 6-8 oraz 9-11 lat oraz młodzieżowa skupiająca tancerzy w wieku 12-19 lat. Podczas zajęć poznają wszystkie techniki tańca od klasycznego po hip-hop i modern-jazz-show dance, przygotowujące do tworzenia etiud i pełnowymiarowych widowisk tanecznych. Doskonalą swoje umiejętności na szkoleniach z akrobatyki oraz warsztatach tanecznych z uznanymi choreografami i instruktorami z Polski. z powodzeniem biorą udział w przeglądach, konkursach i festiwalach tanecznych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej zdobywając nagrody i wyróżnienia, między innymi w międzynarodowym festiwalu piosenki i tańca w Koninie, „Muszelki Wigier” w Suwałkach, gdzie wytańczyli Grand Prix w 2016 roku oraz jednym z najważniejszych w Europie - Międzynarodowym Festiwalu Sztuki „Morning Star” w Bułgarii, gdzie w 2016 roku zdeklasowali rywali zdobywając Grand Prix oraz trzy złote medale w swoich kategoriach. Włączają się też w prezentacje artystyczne o charakterze interdyscyplinarnym realizowane przez Suwalski Ośrodek Kultury, takie jak: TalentSOK, „Raz do roku taki cud” oraz w widowisku taneczno-teatralnym Żar Bułgarii obok Zespołu Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna”. Ogromny potencjał artystyczny młodzi tancerze zaprezentowali w produkcjach SOK - widowiskach taneczno-muzycznych pt. „Królowa śniegu”, " Alicja w Krainie Czarów" oraz "Zuzia i przyjaciele". Spektakle zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność. Młodzi tancerze aktywnie włączają się także w życie kulturalne miasta, swoimi prezentacjami artystycznymi uatrakcyjniają miejskie imprezy kulturalne, społeczne i sportowe o randze lokalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej. Z powodzeniem reprezentują swoje miasto na wielu festiwalach, gdzie zdobywają prestiżowe nagrody, będąc tym samym doskonałymi ambasadorami Suwałk. Tworzą wspaniały, zgrany zespół, realizując artystyczną pasję i talent.

 

Źródło: Suwalski Ośrodek Kultury

udostępnij na fabebook
12.07.2018, 07:12:31

Martusia.

Moje wielkie wielkie gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

14.07.2018, 18:27:45

Ania

Wielkie Gratulacje dla Zespołu i Instruktora!!!!

Skomentuj:
nick*
komentarz*