10.05.2017

Wspólny spacer z kijkami, ognisko i poznawanie lasu. Wiosenny integracyjny Rajd Nordic Walking

We wtorek 9 maja uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego nr 1 w Suwałkach , Gimnazjum nr 2 w Suwałkach, Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Bajka i Zespołu Szkół w Przebrodzie uczestniczyli w Wiosennym Integracyjnym Rajdzie Nordic Walking.

Wzięło w nim udział w sumie około pięćdziesięciu osób. Nie przestraszyła ich zimowa aura. Próbowali szukać wiosny na Narciarskiej Trasie Biegowej „Papiernia” w Nadleśnictwie Suwałki, w pobliżu miejscowości Sobolewo.

- Wspólne wędrowanie z kijami nordic walking to już tradycja w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1. To już kolejny rok, kiedy uczestnicy rajdu uczą się i doskonalą technikę poruszania się z kijami nordic walking i poznają przy okazji przepiękne zakątki Suwalszczyzny – informuje Marcin Ostrowski.

W tym roku w organizacji rajdu Ośrodek wsparło Nadleśnictwo Suwałki, przygotowując (przy współpracy z Klubem Rowerowym MTB Suwałki) trasę z nazwy „narciarską”, lecz teraz świetnie nadającą się do wędrówek nordic walking, organizację ogniska dla uczestników rajdu oraz fundując nietypowe nagrody. Uczestnicy rajdu oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymali również sadzonki drzewek. Staną się one ozdobą zielonych terenów wokół szkół. Inicjatywę wsparł też fitness Club Calypso Suwałki, który przekazał zaproszenia na trening dla pełnoletnich uczestników rajdu.

Młodzież miała czas na wspólną integrację w organizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego SOSW nr 1 w Suwałkach grach i zabawach zwieńczonych wspólnym ogniskiem.

- Nie straszna jest nam pogoda, liczy się chęć wspólnego i aktywnego spędzania czasu  i dobra zabawa! – podkreśla M. Ostrowski.udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*