25.12.2018

Zespół Shamrock zaprasza do świątecznego kolędowania i prezentuje nowy utwór [wideo]

Doskonale znany suwalczanom i nie tylko, folkowy zespól Sharmrock zaprasza do wspólnego kolędowania. W drugi dzień świat Bożego Narodzenia muzycy wystąpią w kościele bł. Anieli Salawy, a 4 stycznia w Rozmarino.

A jaka jest Shamrockowa kolęda?

Bardzo nastrojowa i radosna. Bo kolęda może być zagrana i wyśpiewana na wiele sposobów. Zespół opracował niespotykany dotąd program artystyczny, w którym łączy tradycyjną muzykę celtycką w jej najbardziej nastrojowym brzmieniu, z utworami bożonarodzeniowymi.

Połączenie klimatów muzyki folkowej z pięknymi pieśniami sakralnymi dało zupełnie nową przestrzeń artystyczną skłaniającą do wyciszenia i zadumy oraz radości z przyjścia Jezusa na świat.

- W naszym świątecznym programie można odnaleźć całe bogactwo celtyckiej muzyki od skocznych jigów po nastrojowe ballady wplecione w nasze rodzime kolędy. W programie pojawią się takie kolędy jak: "Przybieżeli do Betlejem", "Skrzypi wóz", "Gore gwiazda", "A wczora z wieczora", "Z narodzenia Pana", "Mizerna cicha", "Cicha noc" oraz Shamrockowe kolędy "Jeszcze nie Czas" i "W świąteczny dzień".

 

Shamrock to folkowa formacja, charakteryzująca się żywiołowym brzmieniem i niezwykłą energią grania. Powstała w 1995 roku, od początku kojarzona jest z muzyką celtycką. Nazwa oznacza trójlistną koniczynkę – symbol Irlandii, zaś utwory znajdujące się w repertuarze grupy to zarówno jigi i reele, do jakich przywykło ucho znawców gatunku, jak i zaaranżowane na Shamrockowy sposób energiczne i dynamiczne utwory zaczerpnięte z tradycji muzycznej irlandzkiej i polskiej, a także te bardziej współczesne stylistycznie.

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO KOLĘDOWANIA !!!

26 grudnia, godz. 19.00,  kościół p.w. bł. Anieli Salawy (ul.Łanowa 13)

4 stycznia 2019, godz 19.00, Rozmarino 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*