06.10.2016

Gaudeamus igitur. W Suwałkach dla ponad dwóch tysięcy studentów [wideo]

Po raz dwunastu w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Prof. Edwarda Szczepanika odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego. Po mszy świętej w kościele Najświętszego serca Pana Jezusa, studenci, wykładowcy oraz pracownicy uczelni wzięli udział w akademii i wysłuchali wykładu inauguracyjnego.

- Decydując się na kandydowanie na rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach wiedziałam, że nie będzie łatwo, ale czuję się bardzo wyróżniona. Postaram się tego zaufania nie zawieść – mówiła nowa rektor PWSZ Marta Wiszniewska.

Podkreśliła, iż jednym z wyzwań, przed którym stoi Szkoła, jest niż demograficzny.

- Musimy ważyć każdą decyzję. Na szczęście, sytuacja finansowa uczelni jest bardzo dobra i możemy dokonać spokojnej, racjonalnej analizy. Uruchomiliśmy drugie, po ekonomii, studia drugiego stopnia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrze i gwarantuję, że na tym nie koniec – przekonywała.

Uczelnia planuje uruchomić studia na kierunku logistyka i kryminalistyka i kryminologia.

- Bierzemy pod uwagę zainteresowania młodych ludzi, a oni chcą uczyć się właśnie tych kierunków – tłumaczyła.

PWSZ zacieśnia współpracę z przedsiębiorcami i zwiększa liczbę państw współpracujących w zakresie wymiany studentów.

- Uruchomiliśmy studia dualne, umożliwiające studentom zdobycie doświadczenia zawodowego. Nasi studenci będą odbywać płatne praktyki zawodowe u przedsiębiorców. Podpisaliśmy umowy na wymianę studencka z Hiszpanią, Włochami, Turcją, Słowacją, Cyprem i Grecją, zachęcamy do nauki na naszej uczelni Polaków mieszkających za granicą. Już niebawem papierowe indeksy zostaną zastąpione elektronicznymi – wyliczała rektor Wiszniewska.

Nowy rok akademicki 2016/2017 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach rozpoczęło 2020 studentów, w tym 580 na pierwszym roku. Studia drugiego stopnia podjęło 160 osób.  Po raz pierwszy uruchomione zostały studia na kierunku filologia angielsko-rosyjska dla osób dorosłych. Z budynków uczelni będzie też korzystać 175 uczniów szkoły ponadgimnazjalnej i 170 adeptów Uniwersytetu Dziecięcego. Do żłobka przy PWSZ przyjęto 40 maluchów.

Życzenia i listy gratulacyjne z okazji inauguracji nowego roku akademickiego przekazali studentom i władzom uczelni przedstawiciele samorządu, władz wojewódzkich oraz poseł Jarosław Zieliński i posłanka Bożena Kamińska.

Zapytaliśmy studentów, dlaczego zdecydowali się na naukę w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej i jakie mają obawy w związku z nowym rokiem akademickim.

 

 

udostępnij na fabebook
06.10.2016, 15:39:18

Fik -mik

A na którym zdjęciu jest ta PANI od fitnesu.

Skomentuj:
nick*
komentarz*