16.06.2015

Nowości w rekrutacji na Politechnikę Białostocką

Informatyka i ekonometria, matematyka stosowana, zarządzanie i inżynieria usług, a także systemy mechatroniczne i materiały oraz odpowiednik tego kierunku prowadzony w języku angielskim (mechatronice system and materials), to nowości w tegorocznej rekrutacji na Politechnikę Białostocką.

Jest też jedna, bardzo znacząca zmiana. Od tego roku kandydaci na kierunek architektura krajobrazu nie muszą zdawać egzaminu z rysunku (egzamin ten obowiązuje nadal na: architekturę i urbanistykę, architekturę wnętrz oraz grafikę).  

Uczelnia efektywnie korzysta z funduszy unijnych, co przekłada się na warunki i jakość studiowania. O tym świadczy choćby popularność Centrum Nowoczesnego Kształcenia, w której oblegane są pokoje pracy zespołowej i grupowej, jak i „strefy odpoczynku". W najnowszym budynku kampusu przy ul. Wiejskiej - w INNO – EKO – TECH – Innowacyjnym centrum dydaktyczno – badawczym alternatywnych źródeł energii, budownictwa energooszczędnego i ochrony środowiska Politechniki Białostockiej -  właśnie wyposażane są laboratoria i pracownie dydaktyczne. Zajęcia ruszą tam już od nowego roku akademickiego.  Naukowcy i studenci będą tu badać alternatywne źródła energii, kształcić w zakresie budownictwa energooszczędnego i ochrony środowiska. Podczas prowadzonych zajęć dydaktycznych będą wykorzystywać nowoczesne rozwiązania ICT (Information and Communications Technology). W wyniku realizacji projektu wsparcie uzyska 36 laboratoriów i pracowni dydaktycznych. Powstanie też ponad 670 stanowisk badawczych, wyposażonych w nowoczesny sprzęt badawczo – pomiarowy. Infrastruktura ICT umożliwi studentom nabycie praktycznych umiejętności wykonywania badań, które znajdą swoje zastosowanie w praktyce inżynierskiej. 
Centrum umożliwi działalność dydaktyczną oraz prowadzenie badań naukowych głównie naukowcom z Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska, ale korzystać z niej będą także inne wydziały uczelni. Badania mają obejmować rozwiązania i technologie innowacyjne ze szczególnym uwzględnieniem minimalizacji kosztów technologii wytwarzania energii. Dzięki realizacji tego projektu wsparcie uzyskają studenci z kierunków: architektura krajobrazu, biotechnologia, budownictwo, ekoinżynieria, gospodarka przestrzenna, inżynieria środowiska, ekonergetyka, elektronika i telekomunikacja, elektrotechnika, automatyka i robotyka, mechanika i budowa maszyn oraz systemy mechatroniczne i materiały. 

W sumie Politechnika Białostocka oferuje w roku akademickim 2015/2016 kształcenie na 27 kierunkach studiów I stopnia. Od 11 maja na studia stacjonarne I stopnia (inżynierskie i licencjackie) zarejestrowało się ponad 440 osób. Kandydaci na większość kierunków muszą zarejestrować się do 2 lipca (za wyjątkiem kandydatów zdających egzamin z rysunku – ci muszą dopełnić formalności do 22 czerwca).

Informacje o kierunkach studiów, limity przyjęć na poszczególne kierunki i harmonogram rekrutacji znajdują się na stronie uczelni w zakładce Kandydaci.


http://pb.edu.pl/kandydaci/kursy-i-szkolenia/intensywny-kurs-rysunku-odrecznego/

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*