29.03.2024
20:30

09.12.2013

Turniej dla Oskara

Z okazji Mikołajek w II LO w Suwałkach odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej. W meczach wzięli udział uczniowie z czterech suwalskich szkół ponadgimnazjalnych: I, II, III oraz IV Liceum Ogólnokształcącego. Turniej ten nie odbył się bez przyczyny. Jest to już jego XV edycja, którą organizuje II LO.

Co roku dochód z biletów jest przekazywany podopiecznym różnych fundacji. Są to osoby chore, potrzebujące pomocy i wsparcia finansowego. Tym razem pieniądze za wstęp na mecz zbierane były Oskarowi. Chłopiec traci wzrok i potrzebuje odpowiedniej aparatury, aby się móc się uczyć.

Cała akcja rozpoczęła się meczem gospodarzy z IV LO i zakończyła się dla nich zwycięstwem 3:0. Wynikiem remisowym skończyły się zmagania pomiędzy uczniami I i III Liceum. W następnych meczach gospodarze ponieśli porażkę przegrywając z I LO dwoma punktami. Nieoczekiwanie w ostatnim meczu II LO Z III, jeden z zawodników III uległ kontuzji. Mecz został przerwany, a poszkodowany zniesiony z boiska wśród dodających otuchy oklasków widowni. Gospodarze zreflektowali się w ostatnim meczu turnieju, w którym wygrali z III LO 2:0.

W ogólnej klasyfikacji pierwsze miejsce zajęło I LO, drugie miejsce – II LO, trzecie miejsce – III LO oraz czwarte miejsce – IV LO.

W przerwie między meczami Marcin Chlebus, zawodnik drużyny gospodarzy, zapytany o ocenę gry swojej i zawodników innych drużyn odpowiedział: - Nasi zawodnicy jak i przeciwnicy są bardzo dobrze przygotowani do dzisiejszego turnieju. Chociaż czasami następuje osłabienie kondycji, wtedy z wygraniem meczu jest bardzo różnie. W sporcie od bardzo dawna koronną zasadą jest gra fair play i ze względu na cel naszego turnieju wszyscy zawodnicy starali się ją zachować. Ale jesteśmy tylko ludźmi i pomimo szczytnego celu niektórym puszczały nerwy. Na chwilę obecną mamy wygrany jeden mecz i jedną porażkę. Czeka nas jeszcze decydujący mecz z III LO, który mamy nadzieję wygrać, ponieważ poprzednie pojedynki były zacięte i kosztowały nas wiele wysiłku.

W przerwie również mieliśmy okazję podziwiać występ zespołu „Dotyk” działającego w Suwalskim Ośrodku Kultury w Suwałkach, pokaz parkoura wykonanego przez suwalski zespół „The Parkour One” oraz usłyszeć piosenkę „coraz bliżej święta” w wykonaniu uczennicy Aleksandry Kwiatkowskiej.