26.06.2014

W pełni zasłużyli na wakacje [ zdjęcia i wideo]

Uczniowie Zespołu Szkół w Słobódce w mijającym roku szkolnym odnieśli wiele sukcesów, w tym jeden spektakularny – grupa gimnazjalistów „Omni-buzy” zajęła piąte miejsce na Międzynarodowej Olimpiadzie Kreatywności „Destination Imagination”.

Gimnazjaliści ze Słobódki pokonali około 90 drużyn z całego świata. Podczas uroczystej akademii podsumowano „amerykańską przygodę”: były podziękowania, nagrody i kwiaty.

„Destination Imagination” jest największym na świecie programem dla dzieci i młodzieży zorientowanym na kreatywne rozwiązywanie problemów. Kilkuosobowe drużyny w ciągu roku szkolnego rozwijają swoją kreatywność, ćwiczą umiejętność pracy zespołowej oraz twórczego rozwiązywania problemów w bardzo krótkim czasie, przy niedoborze materiałów i dostępnej wiedzy. Wykorzystują przy tym fizykę, chemię, inżynierię matematykę, sztukę, technologię oraz talenty aktorskie.

Podczas akademii dyrekcja i nauczyciele pożegnali uczniów klas szóstych szkoły podstawowej oraz trzeciej klasy gimnazjum.

- Jesteśmy z was dumni teraz i mamy nadzieję, że będziemy z was dumni również w przyszłości – mówił do tegorocznych absolwentów Marek Zdancewicz, dyrektor Zespołu Szkół w Słobódce.

 

 

Czyta też:

[20.03.2014 r.] Uczniowie ze Słodódki mogą polecieć do Stanów [zdjęcia]

[15.04.2014 r.] Słobódka. Marszałek dorzucił na podróż do Stanów [zdjęcia]

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*