11.01.2017

W ZS 6 mecze dla kibiców, a pieniądze dla Wiktorii

Z udziałem czterech drużyn żeńskich w Zespole Szkół nr. 6 w Suwałkach rozegrano turniej piłki siatkowej. To jedna z imprez wspierających prowadzoną przez Radę Rodziców zbiórkę pieniędzy na wsparcie leczenia niespełna czteroletniej Wiktorii Mejcz z Suwałk, u której zdiagnozowano neuroblastomę czwartego stopnia, czyli rozsiany nowotwór atakujący komórki nerwowe. Zbiórka pieniędzy potrwa do ferii.

W turnieju udział wzięły zespoły AZS PWSZ, ZS 6, II LO i III LO. Poprzedzającą sportową rywalizację rozgrzewkę z drużynami przeprowadzili Jan Lesiuk i Dawid Michel, siatkarze lidera I-ligi Ślepska Suwałki.

Na parkiecie najlepiej zaprezentowały się dziewczyny z II LO, które wygrały wszystkie mecze. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z III LO, na trzecim gospodynie ZS 6, a na czwartym AZS PWSZ Suwałki.

MVP turnieju została Anita Daniłowicz (ZS 6), a najlepszą atakującą Natalia Luty z II LO. Sponsorami nagród byli PWSZ oraz Podlaski Okręgowy Związek Piłki Siatkowej.

Koszt skomplikowanego terapii Wiktorii to około 200 tys. złotych. Pieniadze zebrała i przekazała już m.in. Akademia Piłkarska Wigry Suwałki, w której trenuje krewny Wiktorii. Utworzone zostało specjalne konto, na które można wpłacać pieniądze na jej leczenie.

POMOC DLA WIKTORII :

Fundacja Akademia Piłkarska Wigry Suwałki

ul. Wojska Polskiego 2

16-400 Suwałki

84 9367 0007 0010 0050 0920 0002

Bank Spółdzielczy Rutka Tartak

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*