15.02.2018

Dobry duet nie boi się żadnych wyzwań. Konkurs Para na 6 w Płocicznie-Tartak [zdjęcia]

Szkoła Podstawowa im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak nie boi się wyzwań. Tym razem wspólnie z Centrum Edukacji Nauczycieli nauczyciele szkoły zorganizowali konkurs wiedzy „Para na szóstkę” dla uczniów klas siódmych i gimnazjum.

- Pomysłodawcą konkursu był Damian Marek Sołtysiuk, nauczyciel matematyki i informatyki – mówi dyrektor szkoły Katarzyna Gałaszewska. – To on był też autorem większości zadań.

- Prawie miesiąc oboje dopieszczaliśmy szczegóły konkursu. Cieszy mnie fakt, że aktywnie w realizację przedsięwzięcia włączyła się Jolanta Kubrak, która jest konsultantem CEN-u w Suwałkach – dodaje.

Uczniów czekało wiele wyzwań. Zestaw konkursowy składał się z piętnastu zadań - po jednym zadaniu z każdego przedmiotu: biologii, chemii, geografii, fizyki, matematyki, historii, informatyki, języka polskiego, języka angielskiego, religii/etyki, wiedzy o społeczeństwie, wychowania fizycznego, sztuki, zajęć technicznych i edukacji dla bezpieczeństwa. Każde zadanie miało wartość pięciu punktów.

– Pomysł konkursu kiełkował już w mojej głowie kilka lat temu. Gdy przyszedłem z nim do pani dyrektor, była zachwycona. Dziś po rozmowach z uczestnikami wiem, że całość podobała się wszystkim – mówi Damian Marek Sołtysiuk. – Wszystkie zadania sprawdzały wiedzę praktyczną. Jednym z najprostszych zadań okazała się resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Najwięcej problemów uczniowie mieli z utrzymaniem równowagi na trickboardzie.

W konkursie startowało dziesięć par z sześciu szkół. Różnice pomiędzy pierwszym, a czwartym miejscem były niewielkie. Tym razem wygrali gospodarze: Julia Gałaszewska i Jakub Wasilewski. Zdecydowanie lepiej niż ich koledzy wykonali zadania z języka polskiego i wychowania fizycznego. Na drugim miejscu uplasowała się para z Jeleniewa: Adrian Wawrzyn i Edyta Kownacka. Trzecie miejsce przypadło Magdalenie Skorupskiej i Marcinowi Millerowi z Płociczna.

- Już dziś zapraszamy przyszłych ośmioklasistów na kolejną edycję konkursu. Zadania na pewno będą nie mniej ciekawe niż w tym roku – dodaje dyrektor szkoły.

udostępnij na fabebook
15.02.2018, 20:21:52

Mik

Super:)

Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
12.05.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.5487 4.6405
USD 0.00% 4.0122 4.0932
GBP 0.00% 5.3422 5.4502
CHF 0.00% 4.3655 4.4537
05.12.2021

Szukam pracy!!!

Dodaj nowe ogoszenie