03.08.2019

Hala widowiskowo-sportowa miała być gotowa w sierpniu. Zdążą przed debiutem siatkarzy? [zdjęcia]

W sobotę, 26 października o 14.45 rozpocznie się mecz debiutującego w PlusLidze siatkarzy Ślepska Malowu Suwałki z ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle, mistrzem Polski. Tylko od budowlańców zależy, czy zostanie on rozegrany w hali widowiskowo-sportowej Suwałki Arena.

Powstający od grudnia 2017 roku kosztem 37 mln zł największy obiekt w regionie pierwotnie miał być oddany do użytku w maju 2019. Później termin przesunięto na sierpień, ale jak widać na załączonych obrazkach, nie zostanie on dotrzymany. Warszawska firma musi się sprężać i zakończyć budowę przynajmniej we wrześniu, bo nim do hali wejdą sportowcy, hala musi zostać odebrana przez wszelkie służby.

Jak informuje OSiR Suwałki, który bedzie zarządzał obiektem, w lipcu wykonawca kontynuował prace wykończeniowe w zakresie elewacji budynku oraz stolarki okiennej i drzwiowej. Budynek jest prawie zamknięty. Trwają zaawansowane prace nad wykonaniem sufitu nad dużą halą sportową i rozpoczął się montaż podłogi sportowej na małej hali treningowej.

Zaawansowane są również prace nad instalacją elektryczną i monitoringu oraz rozpoczęto montaż oświetlenia oświetlenia obydwu hal.

Rozpoczęły się testy instalacji wentylacyjnej i klimatyzacyjnej. W najbliższych dniach odbędą się testy instalacji ogrzewania budynku.

Na zapleczu hal sportowych realizowane są prace wykończeniowe w szatniach zawodników, łazienkach i toaletach, pomieszczeniach administracyjnych, sali konferencyjnej.

Na zewnątrz budynku Areny trwa porządkowanie terenu i budowa parkingów dla ekip technicznych, telewizyjnych i sportowych. Przygotowano taras zewnętrzny do betonowania docelowej posadzki.

Źródło: OSiR Suwałki

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.30.2022 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.6350 4.7286
USD 0.00% 4.3992 4.4880
GBP 0.00% 5.3758 5.4844
CHF 0.00% 4.5948 4.6876
Dodaj nowe ogoszenie