22.06.2022

Układanie kostki brukowej - wykonawców znajdź na oferteo.pl

Nowy podjazd, taras, alejki koło domu, a może droga dojazdowa lub parking? Kostka brukowa to świetny materiał budowlany, idealnie nadający się do utwardzenia takich powierzchni.

Dostępna w dziesiątkach wzorów, wielkości i grubości, pozwala stworzyć nawierzchnię zgodną ze swoimi oczekiwaniami oraz zaplanowanym budżetem.

Najtańszą kostkę brukową typu cegiełka lub kość, możemy zakupić w cenie już ok. 30 zł  do 40 zł za metr kwadratowy. Zakup takiej kostki brukowej jest odpowiednim wyborem dla nawierzchni przemysłowych, taki jak właśnie parkingi, drogi dojazdowe, place manewrowe, zatoki autobusowe, składowiska itp. Jeśli od ułożonej nawierzchni wymagać będziemy większych walorów estetycznych, polecamy zakup ozdobnej kostki brukowej — jedno lub kilku kolorowej, która pozwoli uzyskać ciekawy efekt wizualny. I o ile nie będziemy mieć większych problemów z kupnem kostki brukowej, o tyle samo układanie kostki może okazać się wyzwaniem. Masz dwie możliwości: kostka brukowa ułożona samodzielnie lub powierzenie tej pracy profesjonalistom, czyli firmom brukarskim.

Poradnik jak układać kostkę brukową

Przypuszczamy, że niejednokrotnie mogłeś zaobserwować, jak układana jest kostka brukowa na wyrównanym podłożu. Sam proces układania nie wydaje się trudny ani skomplikowany. Ot, układamy kostkę obok kostki, tak by uzyskiwać jednolitej grubości szczeliny. Niestety to tylko pozory. Samo układanie kostki brukowej to tylko niewielka część wszystkich prac, które trzeba wykonać na samym początku, by przygotować teren pod ułożenie bruku. I właśnie te prace uwzględniają usługi brukarskie. Zaliczyć do nich można zebranie wierzchniej warstwy ziemi, wykop, zagęszczenie podłoża, prace potrzebne do stabilizacji gruntu, ułożenie geowłókniny, wysypanie i rozłożenie podsypki. Dopiero kiedy wszystkie te prace będą wykonane, można przystąpić do układania kostki brukowej. Jak widać, jest ogrom pracy do wykonania przed ostatnim etapem. Nie mając odpowiednich narzędzi, a przy dużych powierzchniach również koparek, samodzielnie i ręczne wykonywanie takich prac, będzie czasochłonne i obarczone wieloma błędami. Dlatego też zachęcamy wszystkich, aby sprawdzali cennik układania bruku przez profesjonalne firmy, a następnie skontaktowali się z wybranymi celem omówienia szczegółów. To, o czym na pewno warto pamiętać, to fakt, że najlepsze oferty to znacznie więcej niż sam bruk.

Nie tylko kostka brukowa, co jeszcze oferują firmy brukarskie?

Rynek budowlany wszedł w trudny czas. Wysoka inflacja, rosnące stopy procentowe nie ułatwiają prowadzenie inwestycji budowlanych. Część inwestorów musiała porzucić swoje plany, co jednocześnie odbiło się na wykonawcach. Pełny do tej pory terminarz zleceń zaczął się przerzedzać. Aby zapewnić swojej firmie ciągłość prac, konieczne stało się rozszerzenie oferty o dodatkowe usługi, takie jak montaż siatki ogrodzeniowej, montaż obrzeży trawnikowych betonowych, montaż palisad czy montaż płyt trawnikowych, stabilizujących grunt i tworzących ciekawą wizualnie oraz wygodną nawierzchnię. Warta polecenia usługą są prace ziemne, które na pewno zainteresują nowych klientów, którzy dopiero kupili lub wybudowali dom i muszą teraz zadbać o jego otoczenie. Wyrównanie terenu, niwelowanie różnic wysokości, przygotowanie wykopów. To tylko jedne z wielu rzeczy, które może wykonać doświadczony operator koparki w ciągu kilku godzin. Jeśli szukasz właśnie takich firm, znajdziesz je na oferteo.pl, serwisie skupiającym specjalistów, fachowców i wykonawców z całego kraju.

(materiał partnera)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.30.2022 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.6350 4.7286
USD 0.00% 4.3992 4.4880
GBP 0.00% 5.3758 5.4844
CHF 0.00% 4.5948 4.6876
Dodaj nowe ogoszenie