01.08.2019

Ulica Muzyczna od kamienicy przy Kościuszki 80 po przechodniak [zdjęcia]

Trwają roboty budowlane przy Muzycznej, pojawiły się pompy do betonu i ciężkie maszyny. To początek budowy nowej kamienicy w tym miejscu.

Krajobraz przy ulicy Muzycznej w ostatnich latach odmienił się nie do poznania. Niegdyś zapuszczony teren z drewnianymi składzikami i przybudówkami do kamienic przy ulicy Kościuszki nie przynosił chluby miastu.

Teraz to pełnoprawny kawałek miasta. Jest nowa uliczka przy której wyrosły trzy kamienice z mieszkaniami i lokalami usługowymi oraz bardzo potrzebne w tym miejscu nowe miejsca parkingowe. Ale to nie koniec metamorfozy, wciąż bowiem powstają nowe budynki, które wypełnią ostatnie niezabudowane działki w atrakcyjnej lokalizacji w centrum miasta.

Przy Muzycznej pojawiły się pompy do betonu i inne maszyny budowlane. Właśnie rozpoczęła się budowa kolejnej kamienicy. To kolejny etap inwestycji mieszkaniowej, który w założeniu ma budowę pomiędzy ulicami Kościuszki i Muzyczną budowę aż trzech budynków mieszkalnych.
Pierwszy etap, czyli kamienica przy ulicy Kościuszki 80 już stoi, teraz trwa wznoszenie murów kamienicy od strony Muzycznej. Trzeci etap zakłada budowę budynku wewnątrz działki.

Wciąż niespodzianką jest, co z pustym terenem na drugim końcu ulicy - mógłby tutaj powstać obiekt, który dopełniłby pierzeję. To ostatnia niezabudowana działka w okolicy. Jeszcze kilka lat temu, plany budowy nowej kamienicy w tym miejscu miał jeden z suwalskich deweloperów. Inwestycja miała nosić nazwę „Villa Muzyczna”. W budynku miało powstać dziesięć apartamentów, lokale usługowe i garaże. Trochę potrwa, nim okaże się, czy te plany są aktualne.

Docelowo, Muzyczna sięgnie pasażu, przechodniaka  łączącego Kościuszki i Noniewicza przy banku PKO BP.  

(pkr)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
08.06.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4908 4.5816
USD 0.00% 3.7773 3.8537
GBP 0.00% 5.2679 5.3743
CHF 0.00% 4.1839 4.2685
05.08.2021

Gruz

Dodaj nowe ogoszenie