22.11.2019

Wigry Suwałki - Stal Mielec 0:3. Bokser wagi koguciej kontra Mike Tyson [wideo i zdjęcia]

Przy polarnym wietrze temperatura odczuwalna na stadionie w Suwałkach wynosiła - 7 i tak ozięble wypadło pożegnanie Biało-Niebieskich ze swoimi kibicami.

Ledwo sędzia Kos zagwizdał, a już było 1:0 dla Stali. Widzowie kłócą się czy była to 26 czy 32 sekunda meczu, ale nigdy wcześniej w I lidze tak szybko Wigry nie straciły bramki. Prosta strata, do piłki dopadł Bartosz Nowak, nie atakowany dobiegł do 17 metra i kopnął ją przy samym prawym słupku bramki strzeżonej przez Jana Balawejdera. Na koniec, Bartosz Nowak poniósł piłkę do szatni, a to oznacza, że ustrzelił w tym spotkaniu hat-tricka.

- Zanim się obudziliśmy, była już pewnie 20 minuta - tłumaczy słaby początek Michał Żebrakowski, napastnik Wigier. - Dopiero wtedy zaczęliśmy coś grać i na szczęście w tym czasie Stal nic więcej nam nie strzeliła.

Stal czyhała na kontry i je miała, ale po prostopadłych podaniach, świetnych okazji nie wykorzystywali Andreja Prokić, Krystian Getinger i Grzegorz Tomasiewicz.

Wigry atakowały, wymieniały podania na połowie gości, ale nie dochodziły do sytuacji strzeleckich.

- Brakowało nam konkretów - przyznaje Michał Żebrakowski. - Raz mogłem wyrównać, ale oprócz mojej okazji, nie stworzyliśmy ani jednej nawet 90-procentowej sytuacji.

Michał Żebrakowski powinien był strzelić na 1:1 w drugiej połowie. Przyjął piłkę w polu karnym, przełożył ją na lewą nogę, ale jego strzał w kierunku dalszego słupka był minimalnie niecelny.

- Mieliśmy dobre fragmenty, ale nie było tego, co w futbolu najważniejsze, czyli strzałów - narzeka Paweł Cretti, trener Wigier. - Obrazowo, dzisiaj wygladało to tak jakby bokser lżejszej wagi walczyl przeciwko Tysonowi, a ten go najpierw zbombardował i jeszcze w końcówce zadał ciężkie ciosy.

Dwadzieścia minut przed końcem wiarę gospodarzom odebrali sędzia, który podyktował rzut karny za faul Arkadiusza Najemskiego i Bartosz Nowak, który pewnie wykorzystal "jedenastkę (na zdjęciu).

W doliczonym już czasie gry piękną kontrę wyprowadził Krystian Getinger, a Bartosz Nowak nie zmarnował sytuacji sam na sam z Janem Balawejderem, który wcześniej uchronił swój zespół przed stratą jeszcze większej liczby goli.

- Mecz ułożył się nam bardzo dobrze i szkoda, że wcześniej nie wykorzystalismy chociaż jednej z wielu sytuacji - mówi Dariusz Marzec, trener Stali. - Przyjechaliśmy tu po zwycięstwo, byliśmy zdeterminowani i zdobyliśmy te trzy punkty.

Tydzień wcześniej mielecki zespół, także na wyjeździe, w podobny sposób ograł Wartę Poznań, do której za tydzień, na zakończeniu roku, wybierają się Wigry.

- Jeżeli dobrze popracujemy nad ostatnim podaniem, w meczu z Wartą wcale nie jesteśmy skazani na porażkę - przekonuje Michał Żebrakowski.

Wigry Suwałki - Stal Mielec 0 : 3 (0:1)

Bramki: 0:1- Bartosz Nowak 1, 0:2 - Bartosz Nowak 74-karny, 0:3 - Bartosz Nowak 90

Żółte kartki: Arkadiusz Najemski - Bartosz Nowak. Sędziował: Damian Kos (Gdańsk)

Wigry: Jan Balawajder - Grzegorz Aftyka (64. Kamil Sabiłło), Michał Ozga, Michał Żebrakowski (84. Bartosz Gużewski), Michał Król, Konrad Matuszewski, Joel Huertas, Arkadiusz Najemski, Robert Bartczak, Łukasz Sosnowski, Cezary Sauczek (64. Szymon Łapiński),

Stal: Damian Primel - Mateusz Żyro, Maciej Urbańczyk, Andreja Prokić (67. Adrian Paluchowski), Szymon Stasik, Bartosz Nowak, Grzegorz Tomasiewicz (83. Wojciech Lisowski), Mateusz Bodzioch, Krystian Getinger, Lukas Bielak, Josip Barišić (51. Łukasz Janoszka)

Pozostałe wyniki i pary 19. kolejki:

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Chojniczanka Chojnice 2 : 1 (0:0)

Gole: Filip Modelski 57, Karol Danielak 69 - Mateusz Kuzimski 82 (k)

Żółte kartki: Bartosz Jaroch, Dmytro Baszłaj - Mateusz Bartosiak, Jacek Podgórski, Jan Mudra

Puszcza Niepołomice - Odra Opole 1 : 2 (1:1)

Gole: José Embaló 25 - Krzysztof Janus 27, Sebastian Bonecki 60

Żółte kartki: Wiktor Żytek - Mateusz Wypych

Miedź Legnica - Sandecja Nowy Sącz 1 : 3 (0:0)

Gole: Valērijs Šabala 90 - Maciej Korzym 46, Radosław Kanach 51, Michał Walski 66

Żółte kartki: Bożo Musa, Nemanja Mijušković (Miedź)

Sobota, 23.11.

GKS Bełchatów - Warta Poznań  1 : 2 (0:0)

Gole: Bartosz Biel 74 - Gracjan Jaroch 53, Łukasz Spławski 89

Żółte kartki: Czajkowski – Robert Janicki, Mateusz Kupczak, Michał Jakóbowski, Łukasz Spławski, Adrian Laskowski

Olimpia Grudziądz - Zagłębie Sosnowiec  2 : 1 (0:0)

Gole: Omran Haydary 82, Lukáš Ďuriška 85 - Fabian Piasecki 55

Żółta kartka: Patryk Mularczyk (Zagłębie)

GKS Tychy - GKS 1962 Jastrzębie  2 : 2 (1:1)

Gole: Mateusz Piątkowski 11, Łukasz Grzeszczyk 55 - Farid Ali 43, 60

Żółte kartki: Dario Krišto, Ken Kallaste, Dawid Kasprzyk – Dominik Kulawiak, Bartosz Jaroszek

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Chrobry Głogów  4 : 0 (1:0)

Gole: Roman Gergel 45, 68, Vladislavs Gutkovskis 76, 79

W 52. minucie Vladislavs Gutkovskis (Bruk-Bet Termalica) nie wykorzystał rzutu karnego

Żółte kartki: Matej Jelić, Piotr Wlazło,Martin  Mikovič – Robert Mandrysz, Marcel Ziemann

Niedziela, 24.11.

Stomil Olsztyn - Radomiak Radom  0 : 0

Żółte kartki: Lukáš Kubáň – Kacper Pietrzyk, Meik Karwot, Damian Nowak, Michał Kaput

10 goli - Karol Danielak (Podbeskidzie Bielsko-Biała),

8 goli – Mateusz Kuzimski (Chojniczanka Chojnice), Bartosz Nowak (Stal Mielec), Fabian Piasecki (Zagłębie Sosnowiec), Marko Roginić (Podbeskidzie Bielsko-Biała),

7 goli - Mateusz Kupczak (Warta Poznań), Patryk Mikita (Radomiak Radom), Jakub Wróbel (GKS 1962 Jastrzębie)