02.08.2021

Wigry Suwałki – Chojniczanka Chojnice 0:4. Lód na rozgrzane głowy [wideo i zdjęcia]

Piłkarze suwalskich Wigier w hitowym starciu 1. kolejki eWinner 2 Ligi wysoko, ale chyba zbyt wysoko, przegrali z Chojniczanką Chojnice i przed wyjazdowym starciem w Kaliszu zajmują 17. miejsce w tabeli.

Na Zarzeczu czwarta drużyna ubiegłego sezonu podejmowała trzecią i nic nie wskazywało na tak wysoki wynik w tym meczu, tym bardziej, że wcześniej dwumecz zakończył się remisem.

Biało-Niebiescy nie zasłyzyli na tak sroga karę, bo w pierwszej części spotkania zaprezentowali się całkiem nieźle. To drużyna Dawida Szulczka dłużej utrzymywała się przy piłce i częściej gościła przed polem karnym rywali szukając sposobu na sforsowanie doświadczonej linii defensywy drużyny z Pomorza. O ile w środku boiska Biało – Niebiescy potrafili dominować nad rywalem, o tyle z przodu brakowało lisa pola karnego.

Już w 9 minucie meczu Wigry mogły wyjść na prowadzenie. Po przeprowadzonym kontrataku i świetnie dogranej prostopadłej piłce w kierunku Patryka Mularczyka, pomocnik suwalczan znalazł się w stuprocentowej sytuacji, ale świetnie zachował się na linii 5. metra młody bramkarz Chojniczanki, wypożyczony z Wisły Kraków – Kamil Broda.

Również doskonałą obroną popisał się bramkarz Wigier - Hieronim Zoch. Nowy kapitan Biało-Niebieskich (pod nieobecność bartłomeija Babiarza w wyjściowym składzie) pewnie wybronił bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego autorstwa Michała Mikołajczyka.

W 18 minucie Wigry obiły poprzeczkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, głową uderzał Michał Ozga, ale futbolówkę na poprzeczkę sparował stojący na linii bramkowej Mikołajczyk.

Niewykorzystane sytuacje sie zemściły. Pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy, akcję bramkową przeprowadzili podopieczni Tomasza Kafarskiego. Do crossowego zagrania z lewej na prawa stronę dopuścił Bartosz Pretnik, a dośrodkowania na bliższy słupek nie zablokował Łukasz Bogusławski i piłkę do bramki z łatwością wpakował strzałem głową zupełnie niepilnowany Tomasz Mikołajczak.

- Dużo wiatru, mało jakości. Zaczęliśmy ten mecz obiecująco. Sytuacja Mularczyka, poprzeczka, byliśmy drużyną, która miała więcej z gry, natomiast to Chojniczanka zdobyła bramkę – komentował Dawid Szulczek.

Po zmianie stron Wigry wciąż starały się naciskać na rywali, ale sytuacji, by doprowadzić do remisu nie było. Trener Dawid Szulczek postanowił jeszcze ofensywniej ustawić zespół Wigier i przeprowadził potrójną zmianę. Do gry posłał dwóch napastników – młodego Kacpra Zaborowskiego i Kamila Adamka, w pomocy Elso Brito został zastąpiony przez Piotra Pierzchałę. Chwilę później na placu gry pojawił się także wracający po kontuzji Bartłomiej Babiarz.

W 75 minucie doszlo do kontrowersji. Zdaniem arbitra, w polu karnym faulował Michał Ozga i na nieszczęście Wigier już w pierwszej kolejce drugiego sezonu w eWinner 2 lidze goście mieli rzut karny, który pewnie wykorzystał Maciej Kona.

- Wychodzimy na drugą połowę, próbujemy odrobić straty i znowu dostajemy takiego karnego. Taki nijaki, znowu taki miękki. Wydaje mi się, że Michał Ozga go nie sfaulował, ale sędzia widział lepiej, bo był blisko – ubolewał szkoleniowiec suwalczan.

Nasz przyszły rywal – KKS Kalisz, mimo, że do 87 minuty przegrywał 0:2 z Olimpią Elbląg, to potrafił ostatecznie zremisować 2:2. Tym śladem chciały pójść Wigry, które jeszcze bardziej się odkryły narażając się na kontrataki.

Zostały za to skarcone dwukrotnie. Najpierw w 81 minucie, kiedy to po wybiciu podania Bartłomieja Babiarza, z kontratakiem wyszli goście. Mateusz Klichowicz wystawił piłkę do pozyskanego tego lata ze Stomilu Olsztyn Sam Van Huffela i pomocnik Chojniczanki tylko dostawił stopę, kierując futbolówkę do siatki.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę mocno huknął Van Huffel i choć początkowo obronił to Hieronim Zoch, to wyplutą piłkę z najbliższej odległości wpakował pod poprzeczkę Artur Pląskowski.

- Chojnice pokazały konkrety. W piłce chodzi o bramki. My coś próbowaliśmy, natomiast nie było konkretów w polu karnym przeciwnika. Jedna niewykorzystana sytuacja, poprzeczka to jest za mało. My musimy pokazać więcej jakości na boisku. Rywal miał dużo więcej klasy, nam zabrakło charakteru. Nie takich Wigier oczekuje – tłumaczył rozgoryczony trener Wigier.

- Wynik jest fantastyczny na inauguracje, ale z gry aż tak bardzo dobrze nie wyglądało. Cieszymy się ze zwycięstwa, wracamy do domu z trzema punktami i będziemy mocno okładać głowę lodem, aby to zwycięstwo nam pomogło, a nie zaszkodziło. Wigry na pewno tego meczu nie zaliczą do udanego, ale wydaje mi się, że ze struktury gry i pewnych elementów trener Szulczek może być zadowolony – komentował po meczu szkoleniowiec Chojniczanki Chojnice Tomasz Kafarski.

Poniedziałek, 2.08.

Wigry Suwałki - Chojniczanka Chojnice 0 : 4 (0:1)

Gole: Tomasz Mikołajczak 40, Maciej Kona 75 (k), Sam van Huffel 82, Artur Pląskowski 90

Wigry: Hieronim Zoch - Bartosz Prętnik (88. Mikołaj Randak), Michał Ozga, Tomasz Lewandowski, Łukasz Bogusławski (70. Bartłomiej Babiarz), Elso Brito (66. Piotr Pierzchała) - Denis Gojko, Patryk Mularczyk, Patryk Czułowski, Mateusz Sowiński (66. Kacper Zaborski) - João Criciúma (66. Kamil Adamek).

Chojniczanka: Kamil Broda - Kamil Mazek (86. Szymon Emche), Marcin Grolik, Damian Byrtek, Michał Grobelny, Michał Mikołajczyk (79. Sebastian Olszewski) - Tomasz Mikołajczak (72. Sam van Huffel), Maciej Kona (86. Adrian Rakowski), Mateusz Cegiełka, Mateusz Klichowicz - Szymon Skrzypczak (79. Artur Pląskowski).

Żółte kartki: João Criciúma, Michał Ozga.

Sędzia: Filip Kaliszewski (Gdańsk)

Pozostałe wyniki 1 kolejki eWinner II ligi

Ruch Chorzów - Pogoń Siedlce 1 : 1 (1:0)

Radunia Stężyca - Lech II Poznań 1 : 0 (0:0)

Znicz Pruszków - Motor Lublin 1 : 4 (0:2)

KKS 1925 Kalisz - Olimpia Elbląg 2: 2 (0:1)

Sokół Ostróda - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0 : 2 (0:1)

Wisła Puławy - GKS Bełchatów 2 : 1 (2:1)

Stal Rzeszów - Garbarnia Kraków 5: 1 (1:0)

Śląsk II Wrocław - Hutnik Kraków 1 : 1 (0:1)