02.09.2019

Wybieramy najlepszy kredyt na remont nieruchomości

Planowane nakłady na remont nieruchomości mogą zamykać się w kwocie od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Planując modernizację domu lub mieszkania z finansowym wsparciem banku warto wiedzieć, który kredyt będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem.

Zgodnie z raportem SW RESEARCH przygotowanym na zlecenie Nest Banku, Polacy wydają średnio na remont 9 639 zł. Są jednak osoby, które na modernizację nieruchomości wydają dużo większe kwoty - 17% badanych zadeklarowało, że na ten cel przeznaczy powyżej 10 000 zł. Sfinansowanie takiego przedsięwzięcia nie zawsze możliwe jest dzięki zgromadzonym oszczędnościom. W takiej sytuacji warto przyjrzeć się ofercie kredytowej banków. Ważne, aby rozwiązanie dopasowane było do planowanych potrzeb, co pozwoli uniknąć niepotrzebnych kosztów.

Odświeżenie lokalu - debet w rachunku lub karta kredytowa

W przypadku, kiedy zakres prac ogranicza się do odświeżenia lokalu tj. pomalowanie ścian czy wymiana paneli podłogowych na niewielkiej powierzchni, warto skorzystać z najbardziej popularnych i łatwo dostępnych rozwiązań finansowych. Pierwszym z nich jest debet w koncie osobistym, który pozwala, aby saldo rachunku było ujemne w określonym okresie czasu. Zadłużać można się w ramach ustalonego w umowie limitu, którego wysokość ustalana jest na podstawie historii wpływów na konto osobiste. Planując przyszłe wydatki warto pamiętać, że przyszłe wpływy na rachunek w pierwszej kolejności przeznaczone zostaną na pokrycie ujemnego salda.

Drugim rozwiązaniem jest karta kredytowa, która również pozwala zaciągać zobowiązania w ramach określonego limitu. Atutem tego rozwiązania jest możliwość skorzystania z okresu bezodsetkowego, który w zależności od banku wynosić może nawet 60 dni. Jeśli w tym terminie spłacona zostanie całość zadłużenia na karcie, jej właściciel nie zapłaci odsetek od zaciągniętego długu. Zaletą powyższych rozwiązań jest swoboda w wydatkowaniu otrzymanych od banku środków.

Szerszy zakres prac - kredyt gotówkowy 

Kiedy koszt planowanego remontu sięga kilkunastu tysięcy złotych, to w większości przypadków debet w rachunku lub karta kredytowa nie pozwolą na bezproblemową realizację celu. W takiej sytuacji warto przeanalizować ofertę kredytów gotówkowych. Ta forma finansowania proponowana jest niemal przez każdy bank, a zaciągnięcie zobowiązania sprowadza się do kilku nieskomplikowanych formalności. Kredytodawca będzie musiał potwierdzić tożsamość wnioskodawcy oraz zweryfikować osiągane przez niego dochody. W tym celu konieczne będzie przedstawienie zaświadczenia o zarobkach lub wyciągu z rachunku, na który wpływa wynagrodzenie.

Oprócz dużej dostępności zaletą kredytów gotówkowych jest szeroki zakres oferowanych kwot i okresów finansowania. Zobowiązanie tego typu zaciągnąć można nawet na 10 lat, a jego suma przekraczać może nawet dwieście tysięcy złotych. Wydłużając okres finansowania obniżyć można wysokość miesięcznej raty, ale należy mieć świadomość, że taki zabieg zwiększa całkowitą kwotę do spłaty. Jeśli remont pochłonąć ma kilkadziesiąt tysięcy złotych, warto przemyśleć zaciągnięcie kredytu hipotecznego, który jest oprocentowany wyraźnie niżej niż kredyty gotówkowe.

Poważna modernizacja - kredyt hipoteczny

Wymiana instalacji elektrycznej, stolarki okiennej, burzenie ścian, zmiana układu pomieszczeń. Taka modernizacja kosztować może kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy złotych. Sposobem na sfinansowanie remontu wagi ciężkiej jest kredyt hipoteczny. Rozwiązanie to kojarzone jest z zakupem działki, domu lub mieszkania, jednak z powodzeniem można je przeznaczyć na sfinansowanie remontu lokalu. Najważniejsze jest przedstawienie przez kredytobiorcę wolnej od jakichkolwiek obciążeń nieruchomości, która stanowić będzie zabezpieczenie kredytu.

Z uwagi na wysoką kwotę finansowania, długi horyzont spłaty i dodatkowe zabezpieczenie, kredytobiorca zobowiązany jest złożyć w banku szczegółowy wniosek kredytowy i rozbudowaną listę dokumentów. Na ich podstawie bank przeprowadzi gruntowną analizę zdolności kredytowej wnioskodawcy oraz zweryfikuje jakość proponowanego zabezpieczenia. Wysiłek ten może być jednak wynagrodzony atrakcyjnymi warunkami finansowania. Oprocentowanie najlepszych kredytów hipotecznych mieści się w przedziale 3% - 4%. To pułap nieosiągalny dla kredytów gotówkowych.

Kredyty hipoteczne to najczęściej zobowiązania na wysoką kwotę, dlatego wybór odpowiedniej opcji powinien być poprzedzony gruntowną analizą ofert. W tym celu skorzystać można z rozwiązania oferowanego przez serwis finanse.rankomat.pl. Ranking kredytów hipotecznych prezentuje najkorzystniejsze propozycje na rynku, bazując na takich parametrach jak: całkowity koszt kredytu, okres finansowania, wysokość raty czy RRSO. Bardziej dociekliwi użytkownicy mogą sprawdzić także szczegółowe informacje opisujące każdą z ofert.

 

(materiał promocyjny)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Zapraszamy na relację na żywo


Wigry Suwałki


Sandecja Nowy Sącz

14.07.2020
17:30

Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.14.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.04% 4.4229 4.5123
USD 0.21% 3.9117 3.9907
GBP 0.03% 4.9429 5.0427
CHF 0.02% 4.1610 4.2450
14.07.2020

Doradca Klienta

14.07.2020

Usługi budowlane

13.07.2020

Działka ROD

Dodaj nowe ogoszenie