11.12.2020

Wigry Suwałki vs Olimpia Grudziądz – zapowiedź meczu!

Przed rozpoczęciem sezonu na boiskach 2. Ligi zakłady bukmacherskie nie miały wątpliwości, że Wigry Suwałki, czyli spadkowicz z wyższej klasy rozgrywkowej będzie głównym faworytem do awansu.

Można powiedzieć, że podopieczni Dawida Szulczka potwierdzili te notowania, jednak przed nimi jeszcze ostatni akcent rundy jesiennej, czyli pojedynek domowy z czerwoną latarnią ligi – Olimpią Grudziądz.

Wigry Suwałki

Na boiskach 2. Ligi powoli klaruje się sytuacja w tabeli. Wigry, obok Górnika Polkowice, GKS-u Katowice, a także Chojniczanki znajdują się w Top 4 ligowej tabeli. Ekipa z Suwałk ma na koncie 32 punkty, na które składają się 3 porażki, 2 remisy, a także 10 zwycięstw. Podopieczni Dawida Szulczka mają obecnie trzy punkty straty do GKS-u Katowice, który jest liderem, jednak trzeba wspomnieć, że Wigry rozegrały jedno spotkanie mniej.

W ostatnim czasie Biało-Niebiescy grali w kratkę, ale nie zabrakło w tym również bolesnej porażki na swoim obiekcie z GKS-em Katowice. Jeśli gdzieś szukać miejsca do poprawy, które może zdecydować o sukcesie, bądź porażce na koniec kampanii – to prawdopodobnie będzie nią gra na własnym stadionie.

Wigry przed swoimi trybunami wywalczyły zaledwie 13 punktów w siedmiu rywalizacjach, co jest dopiero szóstym wynikiem w całej stawce. Drużyna o wiele lepiej radzi sobie w delegacjach, dlatego też trzeba ostrożnie podchodzić do proponowanych przez zakłady bukmacherskie kursów przed meczem z Olimpią. W przypadku wygranej podopieczni Dawida Szulczka zagwarantują sobie odpowiednią pozycję do ataku podczas rundy wiosennej. W opinii zakładów bukmacherskich czeka ich łatwe zadanie, jednak z drugiej strony…nie zaznali smaku zwycięstwa na swoim stadionie w trzech kolejnych rywalizacjach, a dwie z nich zakończyli porażką.

Wigry w ostatniej kolejce wróciły na zwycięską ścieżkę, dzięki wygranej nad Pogonią Siedlce. Pełen raport z tej rywalizacji, a także skład znajdziesz tutaj -> https://www.suwalki24.pl/article/2,pogon-siedlce--wigry-suwalki-12-mamy-10-zwyciestwo-w-sezonie-i-mniejsza-strate-do-liderow. Pozycja w tabeli cieszy, jednak do poprawy jest gra obronna, ponieważ ostatni raz Biało-Niebiescy nie stracili gola podczas rywalizacji z Chojniczanką Chojnice, która odbyła się 25 października.

 

Statystyki – Wigry Suwałki:

 • Wigry wygrały 10 z 15 meczów ligowych w obecnym sezonie.
 • W 15 spotkaniach Wigry 13 razy wyjmowały piłkę z siatki.
 • 6 ostatnich spotkań z udziałem podopiecznych Dawida Szulczka to wyniki BTTS.
 • Wigry tracą trzy punkty do lidera z Katowic.
 • Wigry nie przegrały w dwóch ostatnich meczach ligowych.
 • 2 z 3 porażek Wigier to mecze domowe.
 • Wigry nie wygrały w trzech ostatnich potyczkach na swoim boisku.
 • Podopieczni Dawida Szulczka w klasyfikacji meczów domowych zajmują dopiero 6 miejsce.
 • Wigry zdobyły przynajmniej jednego gola w trzech ostatnich rywalizacjach z Olimpią.
 • W dwóch ostatnich meczach tych drużyn padł wynik BTTS.

 

Olimpia Grudziądz

Ostatnia drużyna w tabeli 2. Ligi w opinii zakładów bukmacherskich przyjedzie do Suwałk na ścięcie, jednak w niższych klasach rozgrywkowych trzeba uważać na takie „pewniaczki”. Wigry, pomimo wysokiego miejsca mają problemy na swoim stadionie, a akurat Olimpia wie, jak wygrywać na tym obiekcie. W końcu mówimy o zespole, który podczas ostatniej wizyty na obiekcie Biało-Niebieskich wywalczył trzy punkty. Jeśli szukać gdzieś pozytywów, to właśnie w tym, że rundę jesienną zakończą w delegacji. Olimpia ma na swoim koncie trzy wygrane w tym sezonie i wszystkie w meczach wyjazdowych.

Aktualna forma Olimpii Grudziądz wskazuje, że drużyna prawdopodobnie obrała kurs na spadek. Pięć kolejnych porażek, a także osiem meczów bez wygranej nie może napawać optymizmem. Goście są obecnie ostatnią drużyną w tabeli, a także jako jedyni nie zaznali smaku zwycięstwa na swoim stadionie. Maksem, który wycisnęli w kampanii 2020/2021 podczas meczów domowych były zaledwie dwa remisy. Od razu nasuwa się tutaj pytanie, czy można grać gorzej?

 

 

Olimpia Grudziądz – statystyki:

 • Olimpia wygrała ostatnie spotkanie o punkty z Wigrami 1:2 w Suwałkach.
 • W 4 ostatnich starciach tych drużyn nie było wyniku BTTS.
 • Olimpia przegrała w 3 kolejnych delegacjach.
 • Zawodnicy z Grudziądza w 6 z 7 ostatnich wyjazdów trafili do siatki.
 • Olimpia straciła przynajmniej dwa gole w trzech poprzednich meczach wyjazdowych.
 • Olimpia wygrała w 3 z 5 ostatnich meczów w Suwałkach.
 • Aktualnie piłkarze z Grudziądza plasują się na ostatniej pozycji w ligowej tabeli.
 • Olimpia przegrała 10 z 16 meczów ligowych do tej pory.
 • Olimpia straciła aż 31 bramek w 16 rozegranych spotkaniach.

 

Zakłady bukmacherskie – oferta na mecz

Statystyki, które widać powyżej wskazują, że w tym meczu nie powinno zabraknąć goli. Olimpia straciła do tej pory aż 31 bramek w 16 rywalizacjach, co daje prawie dwa trafienia na mecz. Dodatkowo ta drużyna straciła przynajmniej dwa gole w trzech kolejnych delegacjach i w każdej z nich zaliczyła porażkę.

Wykluczające się statystyki mamy przy okazji typowania wyniku BTTS, ponieważ Olimpia w czterech kolejnych rywalizacjach nie zanotowała takiego rezultatu, natomiast Wigry mają serię sześciu spotkań z golem obu stron. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że goście dobrze radzili sobie w Suwałkach – może być to dobry, a przy okazji mniej ryzykowny wybór, niż bezpośrednie obstawienie wygranej gospodarzy.

Kursy od zakładów bukmacherskich wskazują, że wyraźnym faworytem tego pojedynku będą gospodarze, jednak to Olimpia odniosła więcej zwycięstw na dystansie ostatnich pięciu spotkań tych drużyn w Suwałkach. Goście w tym czasie aż trzy razy wracali do domu z kompletem punktów, w tym podczas ostatniej rywalizacji, którą wygrali 1:2. Nie musi to być wcale tak łatwe zadanie, jak wskazują na to proponowane przeliczniki od zakładów sportowych.

Statystyki na to spotkanie możesz w na stronie Totolotka, który przygotował ciekawe zestawienie kursów, a także zdarzeń na 2. Ligę!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.totolotek.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 02.04.2019 r., na okres sześciu lat, o nr PS4.6831.8.2018.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego na UAM i fan piłki nożnej!

(materiał partnera)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
01.18.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.04% 4.4954 4.5862
USD 0.11% 3.7158 3.7908
GBP 0.26% 5.0539 5.1559
CHF 0.16% 4.1781 4.2625
18.01.2021

Garaż

Dodaj nowe ogoszenie