18.05.2024

Suwalczanin brązowym medalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Taekwondo

W dniach 10 – 12 maja odbyła się XXX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Zgorzelec 2024, w wyniku eliminacji na powyższe wydarzenie zakwalifikowało się trzech zawodników Augustowskiego Klubu Taekwondo Olimpijskiego. Byli to również jedyni reprezentanci województwa podlaskiego, którzy po zakwalifikowaniu się na OMM potwierdzając swoje świetne przygotowanie stanęli na podium w swoich kategoriach wagowych.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży jest najważniejszym turniejem w tej kategorii wiekowej od 12 do 14lat jako Junior Młodszy, klasyfikowanym jako Mistrzostwa Polski.

Wicemistrzynią Polski w kategorii K -55 kg, została augustowianka Izabela Śpiczko, wcześniejsza dwukrotna mistrzyni dwóch Pucharów Polski, która w 3 rundzie nieznacznie musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki w walce finałowej, przywożąc do Augustowa srebrny medal.

Brązowym Medalistą w kategorii M – 53 kg, został suwalczanin Nataniel Ołowniuk. Natan w walce o wejście do finału trafił na utytułowanego zawodnika, będącego aktualnym wicemistrzem Europy, który podczas tych zawodów stanął na najwyższym stopniu podium.

- Podobna sytuacja miała miejsce u naszego drugiego reprezentanta Piotra Molińskiego, który pomimo świetnej prezencji podczas walk Pucharu Polski jak również walk prowadzących do półfinału musiał uznać wyższość zawodnika, który został aktualnym Mistrzem Polski w tej kategorii, i uzyskał brązowy medal w kategorii M -33 kg. Warto podkreślić, że Piotr w zwodach Pucharu Polski stoczył z nim wygraną walkę - informuje Kamil Jasiński - Trener Klubu Taekwondo Olimpijskiego.

Gratulujemy sportowcom osiągniętych sukcesów, którzy godnie i z wielkimi sukcesami  reprezentują nasze województwo na arenie ogólnopolskiej, jak i międzynarodowej.

- Dziękujemy Marszałkowi Województwa Podlaskiego za ufundowanie zawodnikom dresów i koszulek, w których występowali jako reprezentacja województwa oraz Dobkowski Paliwa za dofinansowanie kosztów przejazdu do Zgorzelca na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży - dodaje Jasiński.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.13.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie