20.09.2022

Niezwykła fuzja szkła z aluminium. AluFusion z Olecka w odpowiedzi na obecne trendy w architekturze

Niezależnie od tego, czy chodzi o zabudowę wielorodzinną, domek na przedmieściach czy biurowiec, zmiany w sposobie projektowania budynków zachodzą obecnie wręcz w zawrotnym tempie.

Jednym z najbardziej rozpowszechnionych trendów współczesnego budownictwa jest otwieranie przestrzeni mieszkalnej dzięki wykorzystaniu odpowiedniej aranżacji balkonów i tarasów.

Nieodzownym elementem każdego tarasu i balkonu jest balustrada. Dzięki doskonałym rozwiązaniom technicznym i połączeniu aluminium ze szkłem, możemy uzyskać wysoce estetyczną, spełniającą swoją funkcję, a także nieograniczającą widoków na okolicę balustradę.

Firma AluFusion z Olecka to renomowany producent balustrad balkonowych. Przedsiębiorstwo ma już ugruntowaną pozycję na rynku, nieustannie modyfikuje i udoskonala swoje konstrukcje, a obecnie może pochwalić się balustradą perfekcyjną – Perfect Line III. Jest to dopracowany w najdrobniejszym szczególe system balustrad aluminiowo-szklanych, posiadający szereg innowacyjnych rozwiązań.

Nowe rozwiązania dotyczą zarówno samej konstrukcji, wyróżniającej się estetyki balustrad, jak i technologii odprowadzania wody z wyposażonych w nie balkonów. Zastosowane w balustradzie Perfect Line III nowoczesne rozwiązania pozwalają skutecznie chronić przed zalewaniem nie tylko niższe kondygnacje, ale zarazem i całą konstrukcje budynku.

Balustrady aluminiowo-szklane Perfect Line III to unikalna swoboda wyboru sposobu ich montażu oraz wypełnień, co cieszyć może zarówno architektów, jak i deweloperów. Wypełnienie balustrady decyduje o całej koncepcji wizualnej budynku. Szkło w różnych kolorach, poliwęglany, a może materiały drewnopodobne? - taki wachlarz możliwości na pewno jest w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających inwestorów i wielu wizjom i koncepcjom architektonicznym – od klasycznej po te najbardziej odważne.

Jednak elastyczność Perfect Line nie kończy się na stronie wizualnej. Niewątpliwą zaleta systemu jest to, że można go montować aż w trzech wariantach:

- do policzka płyty balkonowej z blendą maskującą;

- do policzka płyty balkonowej bez blendy maskującej;

- do góry płyty balkonowej bez blendy maskującej.

A takiego montażu może dokonać nawet jedna doświadczona osoba! To jeszcze nie wszystko. System Perfect Line można uzupełnić AluFusion SYSTEMS, czyli szklanymi systemami przesuwnymi do balkonów i tarasów.

 

Dla klientów, którzy chcą czegoś więcej

Balkon lub loggia powróciły na dobre do grona standardów w projektowaniu i budownictwie. Dlaczego więc nie pójść o krok dalej  i nie stworzyć ich w wersji premium, zapewniając możliwość korzystania z balkonów i tarasów w każdą pogodę, o każdej porze również z wersją niczym niezakłócanego widoku? AluFusion wychodzi naprzeciw temu wyzwaniu tworząc eleganckie systemy przeznaczone do zabudowania balkonu. W ofercie znajdziemy trzy typy systemów przesuwnych – Classic View to system z aluminiowymi ramkami, które można polakierować na dowolny kolor z palety RAL, Clear View to rozwierno-przesuwny system szklanych tafli bez pionowych ram, który może przejeżdżać przez łuki i naroża, ostatni dostępny system to Prestige View – szklane tafle bez żadnych pionowych elementów, po zamknięciu tworzą efekt jednej dużej tafli szkła.

Więcej o ofercie i technologii AluFusion przeczytać można na www.alufusion.pl

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
09.22.2023 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
21.09.2023

Szukam pracy

Dodaj nowe ogoszenie