18.06.2024

DKF Kinochłon: Odkryj z nami piękno codzienności…

data wydarzenia: 27.06.2024

DKF KINOCHŁON ma przepis na perfekcyjny wieczór! I chętnie podzieli się z Państwem tą receptą – to seans filmu „Perfect Days”, na który zapraszamy do augustowskiego kina „Iskra” (ul. 3 Maja 38) w czwartek 27 czerwca 2024 o godz. 18:30.

„Perfect Days” Wima Wendersa będzie prawdziwą ucztą filmową dla fanów „slow cinema” – obraz tyle samo hipnotyzujący, co relaksujący; świetnie napisany, jeszcze lepiej przemyślany i, co tu dużo mówić, genialnie zagrany. Na ekranie mieszkający we współczesnym Tokio Hirayama (w tej roli fantastyczny Kōji Yakusho, nagrodzony za swoją rolę na festiwalu w Cannes). To człowiek małomówny i zamknięty w sobie, jednak przepełniony miłością do świata i innych. Podążając za bohaterem, odkryjemy kolejne rytuały, w które angażuje się on z całkowitym oddaniem. Z czasem nawet prozaiczna praca Hirayamy, porządkującego miejskie toalety (każda jest architektonicznym arcydziełem), okazuje się niezwykłym ceremoniałem. Któżby nie chciał żyć jak on? W błogiej harmonii z otaczającym go światem, widzieć fascynującą wspaniałość w każdym nawet najdrobniejszym jego elemencie…

Przepiękne zdjęcia, doskonale dobrana muzyka i niespieszna narracja codziennego rytuału jest prawdziwą ucztą dla oka i duszy – przekonajcie się razem z nami.

Film obejrzy z nami i przedyskutuje Łukasz Mańkowski – krytyk filmowy, japonista, filmoznawca specjalizujący się w kinie Azji, selekcjoner programowy Festiwalu Pięć Smaków. W 2023 roku obronił pracę doktorską poświęconą filmowej Japońskiej Nowej Fali na wydziale Artes Liberales (Uniwersytet Warszawski). Publikuje na łamach MUBI, Sight & Sound, Senses of Cinema, dwutygodnika, onet.pl, Czasu Kultury, Mint Magazine, i Moodaily. Uczestnik Berlinale Talents i IFFR Young Critics. Jest autorem bloga "Kinema Chromatica".

Z gościem porozmawia dobrze znany kinochłonowej widowni Tomasz Adamski, kulturoznawca i filmoznawca z Uniwersytetu w Białymstoku.

Serdecznie zapraszamy – to będzie perfekcyjny wieczór!

APK – DKF KINOCHŁON

 - - -

Cennik i rezerwacja biletów:

Bilet na pojedynczy pokaz: 18 zł

Bilet ulgowy: 12 zł

Karnet na cztery pokazy: 60 zł (ważny przez pół roku)

Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 643 36 59 lub na godzinę przed rozpoczęciem seansu w Kinie „Iskra”.

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.14.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie