15.06.2022

Noc Świętojańska nad Nettą

data wydarzenia: 23.06.2022

Augustowskie Placówki Kultury serdecznie zapraszają na kolejną edycję Nocy Świętojańskiej nad Nettą. Przygotowujemy Państwu magiczny wieczór pełen atrakcji…

W czwartek  23 czerwca w wigilię świętego Jana od godz.18:30 na błoniach rzeki Netty, opodal Białej Perły (ul. Rybacka) rozpocznie się wielki rodzinny piknik. Nie zabraknie ogniska, wicia wianków, szukania kwiatu paproci, ganiania fajerki, rzucania podkową, legend oraz konkursów i zabaw dla dzieci. Będzie też bardzo muzycznie – ale nie tylko!

O godz. 19:30 rozpocznie się koncert zespołu Panieneczki, a wieczór domkną (od godz. 20:45) folkowe dźwięki Orkiestry Świętego Mikołaja.

Serdecznie zapraszamy – czeka nas pełna wrażeń noc!

Bądźcie z nami, wstęp wolny.

APK

 

Panieneczki – pochodzące z Bydgoszczy neofolkowe Panieneczki od kilku lat pasjonuje historia ziemi kujawskiej. Szeroko pojęte sprawy damsko-męskie oraz zamążpójście, będące głównym tematem zainteresowań niegdysiejszych Kujawianek stały się motywem przewodnim ich debiutanckiej EPki. Panieneczki występowały na największych polskich festiwalach, m.in. Open’er Festival, OFF Festival czy Enea Spring Break. Brały też udział w trasie koncertowej Korteza jako gość specjalny. Kolejną część „Opowieści zasłyszanych na wiosce” można już usłyszeć na koncertach, które są odjazdowym strzałem kobiecej energii.

Orkiestra Świętego Mikołajaod lat mocuje się nieprzebranym bogactwem kultury tradycyjnej tworząc muzykę nowoczesną muzykę umykającą wszelkim kwalifikacjom. Skupia się w niej ludowość, ale też osobiste fascynacje muzyczne każdego z artystów, choćby reggae'owy świat Jacka Warszawy z Dąbrówki, który przez wiele lat grał z Jackiem Kleyffem w ONZ czy basisty Zbyszka Kowalczyka znanego na lubelskiej scenie bleusowej. Na próbach zespołu powstają "kawałki" mocno osadzone w tradycji ale bez problemu czytelne dla współczesnego słuchacza. Przez wiele lat było muzykowanie akustyczne, teraz pora na mocniejsze brzmienie!

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.30.2022 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.6350 4.7286
USD 0.00% 4.3992 4.4880
GBP 0.00% 5.3758 5.4844
CHF 0.00% 4.5948 4.6876
Dodaj nowe ogoszenie