24.11.2021

Polska Wielki Projekt w regionach. Spotkanie w Suwałkach

data wydarzenia: 26.11.2021

W dniu 26 listopada w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Suwałkach odbędzie się lokalna edycja Kongresu Polska Wielki Projekt. Wydarzenie będzie poświęcone wyzwaniom i rozwiązaniom dla Suwalszczyzny ze szczególnym uwzględnieniem tematyki młodzieżowej. Wstęp wolny.

Spotkanie będzie składać się z dwóch paneli tematycznych, na których będą obecni lokalni liderzy opinii – przedstawiciele polityki, nauki biznesu i kultury – oraz spotkań z gośćmi specjalnymi.

Pierwszy panel, pod tytułem „Gospodarcza droga do sukcesu w Suwałkach” będzie dotyczył rozwoju lokalnego biznesu, strategii rozwoju gospodarczego i roli jaką mogą w tym odegrać młodzi ludzie, ze szczególnym uwzględnieniem perspektywy pracy w Suwałkach.

Drugi panel – „Suwałki dla młodzieży – strategia rozwoju miasta” poruszy tak różnorodne kwestie jak system edukacji i szkolnictwa wyższego, dostęp do kultury, edukacji historycznej czy też edukacji pozaformalnej. Ważnym elementem panelu będzie polityka młodzieżowa w Suwałkach i w Regionie. Planowana jest również debata oksfordzka, w której młodzi ludzie odpowiedzą na pytanie: "Czy Suwałki są miastem dla młodych ludzi?".

Oprócz tego wydarzeniu będą towarzyszyły dwie wystawy – Kongresu Polska Wielki Projekt i Instytutu Pileckiego i IPN poświęcona ofiarom Obławy Augustowskiej.

Współorganizatorem wydarzenia jest ZPO Ofiar Obławy Augustowskiej. Partnerem wydarzenia jest Polski Fundusz Rozwoju.

26 listopada, 8:00-14:00, Aula Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach, ul. Muzyczna 1, 16-400 Suwałki

Od tej jesieni aż do końca 2023 roku odbędzie się szesnaście podobnych wydarzeń – po jednym w każdym województwie. We współpracy z lokalnymi partnerami omówione zostaną zagadnienia istotne dla danego regionu. Ideą przedsięwzięcia jest wsłuchanie się w głos lokalnych społeczności i przedstawienie ich potrzeb ogólnopolskiej publiczności i decydentom politycznym. W tym roku Kongres Polska Wielki Projekt odwiedził już Rybnik, Chełm, Ciechanów i Słupsk.

Uczestnicy wydarzeń będą mogli też zapoznać się z objazdową wystawą dokumentującą historię Kongresu Polska Wielki Projekt. Polska Wielki Projekt to inicjatywa powstała jedenaście lat temu, której celem jest podnoszenie poziomu debaty publicznej, budowanie więzi społecznych i diagnozowanie kluczowych szans i wyzwań dla rozwoju Polski.

Fundacja Polska Wielki Projekt co roku organizuje Kongres pod tym samym tytułem. Tegoroczna, jedenasta edycja miała dwie odsłony – majową, której tematem było Bezpieczeństwo i wrześniową – Polska-Europa-Przemiany. Podczas tych wydarzeń wręczane są Nagroda im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Medal Odwaga i Wiarygodność. Nagroda przyznawana jest wybitnym polskim artystom łączącym wysokiej klasy dokonania artystyczne z nienaganną postawą moralną, z kolei Medal trafia do zagranicznych autorytetów działających na rzecz dobrego imienia Polski. W tym roku laureatami zostali Ludwika Ogorzelec, artysta rzeźbiarz, i niemiecki socjolog, prof. Gunnar Heinsohn.

Wydarzenie finansowane przez Narodowy Instytut Wolności Centrum Rozwoju Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030 (FIO) i Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 (PROO).


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
12.05.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.5487 4.6405
USD 0.00% 4.0122 4.0932
GBP 0.00% 5.3422 5.4502
CHF 0.00% 4.3655 4.4537
05.12.2021

Szukam pracy!!!

Dodaj nowe ogoszenie