16.07.2015

Sidory koło Raczek. O włos od tragedii podobnej do tej koło Chełmna

Pięć osób zostało poszkodowanych w wypadku drogowym, do którego doszło w środę w Sidorach koło Raczek. Kobieta wyjeżdżająca z polnej drogi, uderzyła w inny samochód. Widoczność ograniczały jej wysoka trawa i krzaki.

Do zdarzenia doszło w środę około 18.25 na drodze Raczki- Bakałarzewo, w miejscowości Sidory.

Kierująca Audi A 4 wyjeżdżała z podporządkowanej, polnej drogi.

- Widoczność ograniczały jej rosnące na poboczu krzaki i wysoka trawa. Nie zauważyła jadącego prawidłowo Nissana. Doszło do zderzenia – mówi Andrzej Czuper, prezes OSP Raczki.

Na miejsce natychmiast wezwano pogotowie i straż. Przyleciał również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przetransportowano nim najbardziej poszkodowaną - 15-letnią dziewczynę z Nissana.

- Podróżowała na tylnym siedzeniu. Doznała ogólnych potłuczeń ciała, bolał ją brzuch i klatka piersiowa od szarpnięcia pasa, którym była przypięta. Miała też skaleczenia od szkła z wybitej szyby. Pozostałe cztery osoby zabrały karetki pogotowia. W Audi jechały dwie osoby – kobieta i mężczyzna, w Nissanie trzy : kobieta, mężczyzna i nastolatka. Wszyscy uczestnicy zdarzenia to mieszkańcy Sidor – dodaje Czuper.

Droga w Sidorach była zablokowana obustronnie. Strażacy uprzątnęli rozbite pojazdy i płyny hydrauliczne z jezdni. Dokładne okoliczności wypadku wyjaśnia suwalska policja.

Prokuratura Rejonowa w Chełmnie w województwie kujawsko-pomorskim prowadzi obecnie postępowanie w podobnej sprawie. Kobieta kierująca samochodem osobowym z powodu wysokiej trawy nie zauważyła nadjeżdżającego pociągu. Doszło do wypadku, w którym zginęły jej dwie małe córki.

 (just)

Fot. OSP Raczki

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.27.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 1.16% 4.4064 4.4954
USD 1.90% 4.0137 4.0947
GBP 0.76% 4.9521 5.0521
CHF 1.37% 4.1556 4.2396
27.05.2020

Życzliwa Osoba

Dodaj nowe ogoszenie