15.02.2023

W marcu rozpocznie się rekrutacja do szkół podstawowych. SP 7 w Suwałkach zaprasza do siebie

W marcu w całym kraju rozpocznie się rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Z wychowania przedszkolnego korzystają dzieci w wieku 3-6 lat, przy czym „zerówka” dla sześciolatków jest obowiązkowa, a więc trzeba koniecznie zapisać do przedszkola czy oddziału przedszkolnego dzieci urodzone w 2017 roku.

Szkoła Podstawowa nr 7 im. św. Jana Pawła II w Suwałkach serdecznie zaprasza do siebie. Aby umożliwić rodzicom i dzieciom zobaczenie szkoły „od środka”, dyrekcja i nauczyciele przygotowali widowisko "Szczęśliwa siódemka".

- Zapraszamy w najbliższy poniedziałek, 20 lutego,  na godzinę 17.00 do naszej szkoły wszystkich rodziców z dziećmi w wieku przedszkolnym na specjalny program artystyczny. Będzie też można porozmawiać z nauczycielami, którzy będą prowadzić najmłodsze klasy w nowym roku szkolnym oraz pozwiedzać szkołę. Zapewne wiele osób będzie zaskoczonych tym, jak w budynku z czterdziestoletnią historią może być kolorowo i nowocześnie – mówi Patryk Witkowski, zastępca dyrektora SP nr 7 w Suwałkach.

W nowym roku szkolnym w szkole będzie funkcjonować aż pięć oddziałów dla dzieci najmłodszych.

- To bardzo duża zmiana, ponieważ w poprzednich latach były to trzy, cztery oddziały. Rocznik, który przyjdzie do szkół, będzie liczny, poza tym do naszej szkoły uczęszczają też chętnie dzieci z Ukrainy. Już od roku prowadzimy dla nich specjalne lekcje języka polskiego – podkreśla P. Witkowski.

W Szkole Podstawowej nr 7 im. św. Jana Pawła II w Suwałkach uczy się obecnie 830 dzieci.

 

(just)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.29.2023 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie