21.03.2020

#ZostańWdomu. Rodzinna Kwarantanna zespołu Shamrock

Walka z koronawirusem to bardzo trudny czas dla ludzi wszystkich profesji. Dla środowiska medycznego i służb mundurowych to walka na pierwszej linii frontu, zmęczenie, brak snu i wielki stres.

O swój byt martwią się przedsiębiorcy, restauratorzy, sprzedawcy, a także listonosze, kurierzy. Praca w domu, niejednokrotnie z dziećmi, które też muszą odrabiać swoje lekcje, albo z tryskającymi energią przedszkolakami wymaga niekiedy wręcz ekwilibrystycznych zdolności. Osoby starsze muszą dostosować się do zamkniętych sklepów, w których przyzwyczaili się robić codzienne zakupy, wielkich kolejek w aptekach, zmian w przychodniach, w kościele.

Każdy kolejny dzień kwarantanny i złych wieści docierających ze środków przekazu, negatywnie wpływają na nastrój i samopoczucie. W tych trudnych chwilach z pomocą przychodzą m.in. muzycy. Zmagającym się z epidemią Włochom, zwłaszcza dla „lekarzy, pielęgniarek, opiekunów na pierwszej linii" zespół U2 zadedykował piosenkę "Let your love be known".

Artyści zachęcają też do pozostania w domach. Na swoich profilach społecznościowych publikują prywatne zdjęcia, z kuchni, z salonu. Do przestrzegania kwarantanny zachęca również doskonale znany suwalczanom, nasz rodzimy „Shamrock”. Muzycy nagrali specjalny utwór  Rodzinna Kwarantanna "O ludu Izraela" z hasztagiem #ZostańWdomu

Piosenkę napisał Wiktor Bogdan.

- Drodzy, zachęcamy Was do przyłączenia się do społecznej akcji internetowej #zostanwdomu. Celem akcji jest powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Ograniczenie kontaktów społecznych, czy czasowa kwarantanna, może uchronić Was i Waszych bliskich przed zachorowaniem oraz groźnymi powikłaniami związanymi z chorobą – przekonują muzycy.

Na skrzypcach gra Ewa Bogdan, na basie i perkusji Bernard Bogdan, śpiew i piano Wiktor Bogdan.

 

 

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
03.30.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.36% 4.4778 4.5682
USD 0.50% 4.0679 4.1501
GBP 1.48% 5.0003 5.1013
CHF 0.21% 4.2345 4.3201
Dodaj nowe ogoszenie