18.06.2017

Wyjątkowy rajd przejechał przez region. Moto Retro w Suwałkach, Sejnach i Raczkach [wideo, zdjęcia]

W sobotę do Suwałk i Raczek zawitali uczestnicy 13. Białostockiego Rajdu MOTO RETRO. Dzień wcześniej rajdowcy przejechali z Augustowa do Sejn, a następnie do Wigier. Rajd zakończył się w niedzielę w Białymstoku.

Każdy z przystanków na mapie rajdu zgromadził rzesze publiczności. Nic w tym dziwnego, bo niektóre pojazdy miały po ponad 100 lat.

Największą atrakcją Rajdu był samochód marki GROUT z 1899 roku (produkcji USA), napędzany silnikiem parowym. Można było również zobaczyć inne pojazdy z początku XX wieku – RAMBLER z 1903 r, BRUSH z 1911 r, METZ z 1912 r. motocykl SOKÓŁ 600 z 1939r. W sumie w rajdzie uczestniczyło około 70 załóg z Polski, Litwy, Białorusi i Rosji. Postojom rajdu towarzyszyły występy artystyczne, a w Raczkach także pokaz mody z epoki przygotowany przez KołoMłodych Przyjaciół Ziemi Raczkowskiej i kostiumologa Mariusza Krzywickiego (Monsieur Sudavski Atelier).

Organizatorem Rajdu było Białostockie Stowarzyszenie Moto Retro.

  


Autorzy zdjęć:

z Suwałk - Miłosz Kozakiewicz, z Raczek Andrzej Czuper

udostępnij na fabebook
18.06.2017, 18:33:11

oko

To było fajne ale ci motocykliści udający eskortujących policjantów jeżdzili na sygnałach ,zatrzymywali ruch na rondach na Buczka .Kościuszki 24 Sierpnia to samo .Czy przepisy R.D. ICH NIE OBOWIĄZUJĄ ?

Skomentuj:
nick*
komentarz*