Zapraszamy na relację na żywo


Asseco Resovia Rzeszów


Ślepsk Malow Suwałki

01.02.2023
20:30

24.11.2022

Dzień bez Futra w Suwałkach. Aktywiści pojawią się w centrum miasta

data wydarzenia: 26.11.2022

W sobotę, 26 listopada, w Suwałkach obchodzony będzie ogólnopolski Dzień bez Futra. Uczestnicy happeningu ubrani w białe kombinezony (takie jakie zakłada inspekcja, gdy wkracza na teren ferm zwierząt futerkowych) będą trzymać plansze ukazujące zwierzęta hodowane na futra, inni zaś będą rozdawać ulotki.

- Chcemy pobudzić wrażliwość ludzi i przekonać do nie kupowania futer naturalnych. Futrzarze schytrzyli się i przemycają futra w breloczkach do kluczy, pomponach na czapkach czy obszyciach kapturów zimowych kurtek. Chcemy uświadomić społeczeństwo, z jakim cierpieniem to się wiąże. Zwłaszcza, że jest to czas nadchodzących Świąt, w których odnosimy się do miłości do drugiej istoty – informuje Sylwia Wojda z Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva!

Hodowla zwierząt na futra powinna stać się złym wspomnieniem z przeszłości: nadszedł czas na Europę wolną od futer. Z okazji Dnia bez Futra Fundacja Viva! zaprasza na wydarzenie, gdzie będzie okazja wesprzeć Europejską Inicjatywę Obywatelską "Fur free Europe".

Czym jest ECI?

Europejska Inicjatywa Obywatelska to wyjątkowy i skuteczny sposób, w jaki obywatele Unii Europejskiej mogą kształtować naszą przyszłość, wzywając Komisję Europejską do zaproponowania nowego prawa. To nie jest tylko petycja. Jeśli osiągniemy cel miliona ważnych podpisów, Komisja Europejska jest zobowiązana do odpowiedzi i podjęcia działania.

Dlaczego ciągle walczymy o zakaz?

Hodowla zwierząt futerkowych jest z natury okrutna i jest powszechnie odrzucana przez obywateli UE. Na fermach zwierząt futerkowych nie można zagwarantować dobrostanu zwierząt. Żadne zwierzę nie powinno żyć w klatce – przetrzymywanie dzikich zwierząt w klatkach można zdefiniować jedynie jako okrucieństwo. Hodowla i zabijanie zwierząt wyłącznie w celu pozyskania ich futra są nie do przyjęcia z etycznego punktu widzenia. Liczne ogniska SARS-CoV-2, które pojawiały się w fermach norek świadczą o tym, że pozyskiwanie futer wiąże się z weterynaryjnymi zagrożeniami dla zdrowia publicznego.

Akcja uliczna rozpocznie się o 11.00 na ul. Chłodnej. Później obrońcy zwierząt pojawią się w Parku M. Konopnickiej i na chodniku przy wejściu do Plazy od strony ul. T. Noniewicza. Do Akcji przyłączyła się Fundacja Zwierzęta Niczyje z Suwałk. Koniec akcji o 13:00 

 

fot. Otwarte Klatki

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*