18.09.2020

Gmina Olecko. 16-latka przyniosła do szkoły narkotyki

Oleccy policjanci zatrzymali 16-latkę, która przyniosła do szkoły narkotyki. Jak się okazało dziewczyna miała przy sobie marihuanę i amfetaminę.

W poniedziałek oleccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że uczennica jednej ze szkół podstawowych na terenie gminy Olecko może posiadać niedozwolone używki. Funkcjonariusze podczas kontroli osobistej, jakiej poddana została dziewczyna, znaleźli u niej susz roślinny oraz biały proszek. 16–latka została zatrzymana.

Wstępne badania zabezpieczonych substancji wykazały, że jest to marihuana i amfetamina.  Teraz o dalszym losie 16-latki zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Policjanci apelują!!!

Młodzież szkolna bardzo często narażona jest na kontakt ze środkami odurzającymi lub substancjami psychotropowymi. Bardzo groźną grupę związków stanowią też tzw. nowe substancje psychoaktywne lub dopalacze. Często nawet jednokrotne zażycie narkotyku skutkować może śmiercią lub poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Widząc, że nasze dziecko dziwnie się zachowuje, ma zwężone lub rozszerzone źrenice, przejawia nadmierną potliwość lub nerwowość możemy dojść do przekonania że zażyło niedozwoloną używkę. Objawy te, są tym bardziej uzasadnione jeżeli od dziecka nie jest wyczuwalna woń alkoholu. W każdej takiej sytuacji nie bójmy się reagować i porozmawiajmy z naszym dzieckiem. Mając informację na temat pojawienia się narkotyków w szkole powinniśmy zawiadomić o tym fakcie grono pedagogiczne oraz poinformować Policję.

 

Fot.pixabay

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*