17.09.2020

Interreg Polska - Litwa. Przyrodnicza wycieczka trekkingowa na pograniczu polsko - litewskim

Z okazji Dnia Współpracy Europejskiej i 30-lecia programu Interreg sekretariat Programu Współpracy Interreg V-A Litwa-Polska organizuje wycieczkę trekkingową na pograniczu polsko-litewskim.

Piesza wycieczka trekkingowa wyruszy w niedzielę (20.09) o godz. 9:00 z dwóch różnych punktów startowych usytuowanych w przygranicznych miejscowościach - Ivoškai na Litwie i Zelwie w Polsce.

 - W dniu 20 września w godzinach od 9:00 do 11:00 - zapraszają organizatorzy - zabierzmy rodzinę, przyjaciół, kolegów z pracy, sąsiadów, zwierzęta domowe i przyjeżdżajmy na miejsce startu w miejscowości Ivoškai lub Zelwa, aby spędzić miło czas, spacerując i świętując jednocześnie. Tym razem zachowując bezpieczny dystans z naszymi transgranicznymi przyjaciółmi, jednocześnie pozostając bardzo blisko, czyli razem. Razem już od 30 lat! 

Zapraszamy do wzięcia udziału w trekkingu oraz odkrywaniu środowiska naturalnego, podziwiając pierwsze oznaki jesieni w przepięknej okolicy przejścia granicznego Litwa-Polska. Miejsce to jest tak bliskie oraz pełne nieodkrytych miejsc, które pobudzają ciekawość.

Wyruszamy z dwóch różnych punktów startowych w Ivoškai na Litwie i Zelwie w Polsce. Będziemy wędrować po ścieżkach spacerowych lub szlakach leśnych, jak również po asfaltowych ścieżkach o łącznym czasie marszu od 3 do max. 5 godzin (ok. 20 km) - specjalne przygotowanie nie jest konieczne.

Podczas pieszej wędrówki na trasie przewidziane są przystanki z przekąskami, herbatą, wodą i owsianką. Na trasie będą Państwo mogli doświadczyć piękna otaczającej przyrody, spokoju ducha, życzliwości współtowarzyszy podróży i satysfakcji. Państwa wysiłek zostanie nagrodzony przyjaznymi dla środowiska prezentami i dyplomami - brzmi zaproszenie.

Udział w wydarzeniu wyłącznie po wcześniejszej rejestracji - link do strony: https://www.vilniusjts.eu/events/nature-trekking-tour-at-lithuania-poland-cross-border/pl

Termin rejestracji upływa 18 września br.

„Zachęcamy do przyjazdu na imprezę własnym transportem. Jeśli nie macie Państwo takiej możliwości, prosimy o zaznaczenie takiej informacji w polu komentarza. Szczegółowa informacja o programie wycieczki zostanie przesłana po dokonaniu rejestracji. Termin rejestracji upływa 18 września. Proszę zarejestrować swoją grupę, członków rodziny podając jeden adres e-mail.  -  informują organizatorzy.

 

WYG

Źródło: Interreg Polska – Litwa

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*