Zapraszamy na relację na żywo


MKS Ślepsk Malow Suwałki


Cerrad Enea Czarni Radom

28.10.2020
17:30

16.09.2020

IV Półmaraton Doliną Rospudy i Filipowski Bieg Jaćwinga. To już w tę niedzielę

Maksymalnie 170 biegaczy, z powodu ograniczeń epidemicznych, będzie mogło rywalizować w najbliższą niedzielę w biegu na 21,5 km z Filipowa do Bakałarzewa i z powrotem oraz w biegu na dystansie 12,5 km, także ze startem i metą w Filipowie.

Przeprowadzane na malowniczych trasach  wzdłuż jezior Garbaś, Gatne, przez malownicze mostki i dukty leśne, gromadzące miłośników biegania z całej Polski i zagranicy, Półmaraton Doliną Rospudy i Filipowski Bieg Jaćwinga, rozgrywany na przemian z Biegiem Bakałarza, tradycyjnie miały odbyć się 1 maja. Niestety, pandemia koronawirusa spowodowała przełożenie imprezy na 20 września i ograniczenie liczby uczestników. 

Na obu dystansach będzie mogło pobiec po 85 zawodników. Do udziału zgłaszać się będzie można w dniu imprezy pod warunkiem, że nie zostaną osiągnięte limity na stronie www.elektronicznezapisy.pl 

Organizatorem biegania w jednym z najpiękniejszych i najczystszych zakątków Polski, odbywającego się pod hasłem "Rozlicz się ze Szkodliwymi Nałogami" jest Stowarzyszenie Aktywni Znad Rospudy, a współorganizatorami są gminy Bakałarzewo i Filipów. Imprezę wspierają sponsorzy. 

Całość współfinansowana jest z publicznych środków finansowych Starostwa Powiatowego w Suwałkach.

- Co roku startują u nas liczący się w kraju amatorzy-biegacze i oraz niepełnosprawni sportowcy ścigający sie na wózkach typu "handbike" i tak też powinno być tym razem - mówi Ryszard Dykiert, prezes Stowarzyszenia Aktywni Znad Rospudy. - Żeby zachęcić ich do szybkiego tempa, ufudowaliśmy nagrody pieniężne za pobicie rekordu tras.

Najszybszy zawodnik, który poprawi najlepszy dotychczasowy rezultat otrzyma 500 zł, a kolejni 300 zł, 200 zł, 150 zł i 100 zł. 

Rekordzistą trasy w kategorii "OPEN" Półmaratonu Doliną Rospudy jest mistrz Polski nauczycieli w maratonie Bartek Osior z Rynu  - 01:14:58, a rekordzistą Filipowskiego Biegu Jaćwinga - Dominik Drażba z Ełku - 00:43:59.

Wszyscy uczestnicy rywalizacji otrzymają oryginalne medale i koszulki. Najlepsi w poszczególnych kategoriach zostaną uhonorowani pucharami. Na nagrody mogą liczyć także najszybsi biegacze z gmin Bakałarzewo i Filipów. 

Program imprezy przedstawia się następująco:
  • godz. 9.oo – otwarcie biura zawodów w UG Filipów, ul. Garbaska 2, rejestracja zawodników;

  • godz. 11.oo - zamknięcie rejestracji zawodników, zamknięcie biura;

  • godz. 12.oo – start ostry obu biegów (z możliwością czasowego rozdzielenia startów z uwagi na wymogi sanitarne);

  • godz. 15.oo – zamknięcie linii mety;

  • ok. godz. 15.30 – podsumowanie imprezy, ogłoszenie wyników, dekoracja zwycięzców;

  •  ok. godz. 16.30 – poczęstunek zawodników i osób towarzyszących, integracyjny piknik i zakończenie imprezy.                                                         

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*