25.06.2024

J. Zieliński alarmuje, że kwestia budowy drogi z Suwałk do Białegostoku utknęła w martwym punkcie

- 5 września 2023 roku budowa drogi ekspresowej z Suwałk do Białegostoku została wpisana do Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 roku, z możliwością przedłużenia do 2033. Tymczasem nic w tej sprawie się nie dzieje,

pojawiają się argumenty, że nie wszystkie czynności administracyjne zostały przeprowadzone, a w dodatku planowane jest opracowanie nowej ekspertyzy – mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej w Suwałkach poseł Jarosław Zieliński.

13 czerwca na posiedzeniu podkomisji infrastruktury padła informacja, że ma być sporządzona nowa ekspertyza przebiegu dróg ekspresowych w województwie podlaskim.

- Przecież taka ekspertyza została już opracowana, istnieje od 2022 roku. Analizowanie układu dróg na nowo oznacza, że wszystko rozpoczyna się jeszcze raz. Według tego opracowania, które swoją drogą niemało kosztowało, droga S8 jest najlepszym wariantem łączącym Via Baltikę z Via Carpatią. Uważam, że w tej sytuacji należy rozpocząć zbieranie podpisów pod wnioskiem o jak najszybszą budowę tej drogi – mówił J. Zieliński.

Do zbiórki podpisów poseł zachęcił wszystkie samorządy, przedsiębiorców, organizacje społeczne i mieszkańców.

Listy do podpisania będzie można od środy znaleźć na stronie biura poselskiego Jarosława Zielińskiego oraz na stronach samorządowych urzędów gmin.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*