Zapraszamy na relację na żywo


Wigry Suwałki


Legia Warszawa

22.09.2021
17:30

28.07.2021

Kierowcy, noga z gazu. Dziś w całym kraju kontrole prędkości

W środę Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą: „Kaskadowy pomiar prędkości”, które mają na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Funkcjonariusze będą reagować również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.

Policjanci, w ramach działań, dokonują pomiarów prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Szczególnym nadzorem obejmują m.in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Szczególną rolę mają policyjne Zespoły pn. „SPEED”, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze, takim jak m.in. przekraczanie prędkości.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali prędkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*