15.09.2020

Kierunek Ultra Hańcza 2020 - pobiegną na 100 km, 67 km i 28 km. Co się napatrzą i zmęczą, to ich

W najbliższą sobotę, 19 września Suwalski Park Krajobrazowy opanuje ćwierć tysiąca biegaczy z całej Polski i Litwy. Będą ścigać się po morderczych, pełnych wzniesień, a nawet gór, ale zarazem najpiękniejszych trasach w kraju.

Fundacja Kierunek Ultra, organizator drugiej już edycji ultradystansowej imprezy w pięknych okolicznościach przyrody Suwalskiego Parku Krajobrazowego, przyjmuje jeszcze zgłoszenia do biegów na 100 i 67 km. Miejsca na najkrótszy, 28-kilometrowy bieg nazwany Turtur Trail, w którym wystartuje ponad 100 osób, już zostały wyprzedane.

Po raz drugi rozegrane zostaną bieg na dystansie ok. 67 km (przewyższenia 1170 m) oraz bieg towarzyszący Turtul Trail na dystansie 28 km (przewyższenia 400 m), a po raz pierwszy organizowany bieg na 102 km (przewyższenia 1580 m). Każdy z tych biegów uzyskał punkty ITRA, odpowiednio 1, 3 oraz 4 pkt.

Praktycznie, wydarzenie rozpocznie się już w piatek w Hotelu Loft, w którym w godz. 14-22 czynne będzie biuro zawodów. W nocy biuro przeniesie się do siedziby Suwalskiego Parku Krajobrazowego w Turtulu - miejsca startu i mety wszystkich trzech dystansów.

Uczestnicy biegu na 100 km wyruszą na trasę już o godz. 3.00 nad ranem i na jej pokonanie otrzymali limit 14,5 godziny. Na przebiegnięcie 67 km będzie 9 godzin (start o godz. 7.00). Najdłużej będą mogli pospać uczestnicy biegu na 28 km. Wyruszą na trasę o godz. 10, a na osiagnięcie mety mają 3,5 godziny.

Trasa biegu na 67 km prowadzona będzie ścieżkami nad brzegiem najgłębszego jeziora Hańcza, terenami wsi Wodziłki, gdzie znajduje się piękna molenna staroobrzędowców z 1921 roku. Zawodnicy będą musieli wbiec na Górę Zamkową zamieszkiwaną w dawnych czasach przez Jaćwingów oraz Górę Cisową, zwaną także Suwalską Fudżijamą. Trasa poprowadzi biegaczy ścieżkami całego Parku, od Szurpił po naszą Kłajpedę, zahaczając o urodziwy Udziejek, Kleszczówek, Bachanowo.
Przewidziano 3 punkty kontrolno-żywnościowe w Wodziłkach, Smolnikach i na Starej Hańczy. Poza wymienionymi punktami kontrolnymi na trasie będą znajdować się punkty lotne sprawdzające obecność zawodników.

 


 
Trasa biegu na 100 km pokrywa się w całości z odcinkiem Ultra Hańczy 67 km, w Smolnikach biegacze na najdłuższym dystansie odbijają w nowe, nieodkryte jeszcze rejony wokół Wiżajn, Góry Rowelskiej, poznają okolice Smolnik niemal z każdej strony.
Przewidziano 5 punktów kontrolno-żywnościowe w Wodziłkach, Smolnikach, Rowelach i na Starej Hańczy. Poza wymienionymi punktami kontrolnymi na trasie będą znajdować się punkty lotne sprawdzające obecność zawodników


Turtul Trail, na którego już miejsca zostały wysprzedane biegnie trasą na Górę Zamkowa, przez wieś Wodziłki, start i meta są również w urokliwym Turtulu.

 

Informacje: http://www.kierunekultra.pl/ultra-hancza

Fot. Agnieszka Koziak 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*