Zapraszamy na relację na żywo


Wigry Suwałki


Legia Warszawa

22.09.2021
17:30

28.07.2021

Miasto oraz Gmina Suwałki i budżet Państwa. Droga w kierunku Zielonego Kamedulskiego będzie ulicą

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk podpisał umowę z firmą Strabag, która wygrała przetarg na rozbudowę u. Zastawie na odcinku od ul. Francuskiej do granicy miasta.

Inwestycja warta 2,45 mln  zł jest w połowie dofinansowana środkami z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Resztę kwoty Miasto Suwałki i Gmina Suwałki podzieli między sobą po połowie.

Ta inwestycja to dokończenie budowy rozpoczętej kilka lat temu. Zostanie wykonany fragment od skrzyżowania z ul. Francuską do granic administracyjnych. Na tę inwestycję Miasto Suwałki pozyskało 50 proc. dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Oprócz nowej jezdni, która zastąpi zniszczone płyty betonowe  powstaną zjazdy, ciąg pieszo – rowerowy oraz oświetlenie uliczne.

Firma ma 100 dni na realizację całego zakresu prac od dnia podpisania  umowy (od 27 lipca 2021r.).

- Dziękuję za współpracę Wójtowi Gminy Suwałki, który zgodził się współfinansować budowę tej drogi. Dzięki tej pomocy oraz dofinansowaniu inwestycji ze środków pochodzących z budżetu Państwa w Suwałkach powstanie droga do zachodniej części naszego miasta oraz terenu Gminy Suwałki – podsumowuje Czesław Renkiewicz.

Źródlo: UM Suwałki

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*