13.06.2024

Policjant z Augustowa uratował trzyletnią dziewczynkę

W odpowiednim czasie i miejscu. Sierżant Adrian Ziarko udowodnił, że hasło „Pomagamy i chronimy” obowiązuje także po służbie. Policjant uratował 3-letnią dziewczynkę, która zadławiła się lizakiem.

Policjantem jest się 24 godziny na dobę. Policjant jest gotowy do skutecznego niesienia pomocy w każdej sytuacji. Tym razem udowodnił to mundurowy z Augustowa.

Sierżant Adrian Ziarko, będąc po służbie, bez chwili zastanowienia ruszył w kierunku kobiety, która zatrzymała samochód na środku drogi i, trzymając w rękach córkę - wołała o pomoc. Jak się okazało, dziewczynka zadławiła się lizakiem i zaczęła się dusić. Policjant, widząc dziecko niemogące zaczerpnąć powietrza, natychmiast przystąpił do działania. Udrożnił dziewczynce drogi oddechowe, ułożył na dłoni i zaczął energicznie uderzać w  plecy. Już po chwili 3-latka wykrztusiła lizaka, zaczerpnęła powietrza i zaczęła samodzielnie oddychać. Dzięki jego błyskawicznej reakcji wszystko skończyło się dobrze.

Policjant znalazł się we właściwym miejscu i czasie udowadniając, że hasło "Pomagamy i chronimy" obowiązuje również po służbie.

 

Źródło: KPP w Augustowie

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*