16.09.2020

Przebiegli 300 km. Biegacze nagrodzeni przez Prezydenta Suwałk

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk spotkał się w środę z trzema biegaczami - Wojciechem Klekotko, Jarosławem Perkowskim oraz Pawłem Basajem, by raz jeszcze podziękować za to, że miesiąc temu w ramach obchodów 300-lecia Suwałk przebiegli 300-kilometrową sztafetę.

W trakcie spotkania uzgodniono, że Miasto Suwałki będzie starało się by w przyszłym roku zorganizować Mistrzostwa Polski w 24- godzinnym biegu.

- Dziękuję za Waszą inicjatywę. Za to, że urozmaiciliście obchody 300-lecia Suwałk. Wykonaliście nie lada wyczyn, do którego z pewnością każdy podchodzi z ogromnym szacunkiem i uznaniem – powiedział w trakcie spotkania Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Trasa sztafety wiodła ścieżkami wzdłuż zalewu Arkadia oraz rzeki Czarna Hańcza. Start sztafety odbył się w sobotę (15 sierpnia) o godz. 11:00 z wyspy na zalewie Arkadia. Biegacze zakończyli bieg następnego dnia około godz. 17.00 w  Parku Konstytucji 3 Maja  – to oznacza, że bieg trwał aż 30 godzin.  Każdy z nich przebiegł równo po 100 km.

- Jako mieszkańcy Suwałk udowodniliście, że mamy potencjał wśród Suwalczan do długich biegów. Dlatego też Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach będzie starał się by zorganizować Mistrzostwa Polski w 24godzinnym biegu – podsumował spotkanie Prezydent Suwałk.

 

Źródło: UM Suwałki

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*