Zapraszamy na relację na żywo


Wigry Suwałki


Legia Warszawa

22.09.2021
17:30

28.07.2021

Suwałki. Pijany kierowca pędził ulicą Pułaskiego 113 kilometrów na godzinę

Suwalscy policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę, który wpadł, bo "pędził" 113 kilometrów na godzinę. 30-latek stracił prawo jazdy. Teraz jego losem zajmie się sąd. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Pomimo licznych kontroli trzeźwości, nadal zdarzają się kierowcy, którzy decydują się wsiąść za kierownicę samochodu "na podwójnym gazie". Do jednego z takich zdarzeń, doszło dzisiaj w nocy.

- Kwadrans po północy uwagę policjantów z suwalskiej "drogówki" zwrócił kierowca audi, który "pędził" ulicą Pułaskiego w Suwałkach 113 kilometrów na godzinę. Kiedy mundurowi zatrzymali auto do kontroli, wyczuli od siedzącego za kierownicą silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 30-latka wykazało ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy - informuje suwalska Policja.

Teraz nieodpowiedzialnym kierowcą zajmie się sąd. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że każdy nietrzeźwy kierowca na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Apelujemy o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

 

Źródło: KMP Suwałki

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*