27.05.2019

Suwalscy strażacy otrzymali nowy wóz [wideo, zdjęcia]

W poniedziałek w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej przy ul. Mickiewicza 15 w Suwałkach miało miejsce uroczyste przekazanie nowego terenowego samochodu ratowniczo-gaśniczego do celów realizacji ochrony przeciwpożarowej w trudno dostępnych miejscach na terenie powiatu suwalskiego.

W uroczystościach wziął udział Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński oraz Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Jarosław Wendt.

Poświęcenia pojazdu pożarniczego dokonał kapelan suwalskich strażaków ks. Lech Łuba.

 

Nowo pozyskany samochód został zakupiony z projektu pod nazwą „Usprawnienie systemu ratownictwa w transporcie kolejowym – etap pierwszy” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w Ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020. Wartość pojazdu to około 1 230 000, 00 zł brutto. Pojazd na podwoziu Iveco Eurocargo o mocy 320 koni mechanicznych zabudowany przez firmę „Szczęśniak”. Pojemność zbiornika wody 2500 litrów. Autopompa o wydajności 1600 dm3/min wyposażona w system piany sprężonej oraz 2 szybkie natarcia. Posiada maszt oświetleniowy, wyciągarkę Dragon Winch o sile uciągu 9 ton. Samochód głównie jest wyposażony w sprzęt do podawania wody i piany podczas gaszenia różnego rodzaju pożarów w terenie trudnodostępnym np. lesie czy w pobliżu torów kolejowych.

KM PSP Suwałki

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*