Zapraszamy na relację na żywo


MKS Ślepsk Malow Suwałki


Cerrad Enea Czarni Radom

28.10.2020
17:30

14.09.2020

Uratowali brata z płonącego domu. Bohaterowie z Dziemianówki [zdjęcia]

Adam i Karolina, rodzeństwo z Dziemianówki koło Gib, wynieśli z płonącego budynku niepełnosprawnego brata. W piątek za swoją bohaterską postawę otrzymali Dyplom Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Do pożaru doszło 23 lipca.

- Informacja o tym zdarzeniu wpłynęła do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sejnach poprzez formatkę systemu informatycznego Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. W informacji przekazano, że pali się pokój na piętrze budynku i jest jedna osoba poszkodowana – 18 letni niepełnosprawny mężczyzna. Dyżurny SK KP PSP w Sejnach zadysponował do akcji siły i środki zarówno Państwowej jak i Ochotniczej Straży Pożarnej – opisuje akcję Państwowa Straż Pożarna w Sejnach.

Po dojeździe ratowników na miejsce zdarzenia okazało się, że wszystkie osoby znajdują się na zewnątrz budynku, także osoba poszkodowana.

Niepełnosprawnego mężczyznę z poparzonymi nogami jeszcze przed przybyciem służb wyciągnął z płonącego budynku 16-letni brat Adam, uczeń II klasy Technikum Informatycznego w Sejnach, z pomocą siostry Karoliny (lat 20), która zgłosiła zdarzenie dzwoniąc na numer alarmowy 112.

- Wyciągając brata z budynku Adam uratował mu życie. Gdyby nie szybka reakcja, odwaga i bohaterstwo rodzeństwa Adama i Karoliny doszłoby do wielkiej tragedii – podkreślają strażacy.

W piątek, 11 września, w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Sejnach rodzeństwu uroczyście wręczono Dyplom Komendanta Głównego PSP nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka. Wyróżnienia i upominki MŁODYM BOHATEROM w imieniu Komendanta Głównego wręczał Komendant Powiatowy PSP w Sejnach bryg. Artur Przeborowski.

 

Źródło: KP PSP w Sejnach

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*