16.09.2020

Warmińsko-mazurskie. Grzybiarze stoczyli walkę na śmierć i życie z jeleniem

Mogłoby się wydawać, że grzybobranie jest idealnym sposobem na odstresowanie się i spędzenie miłego czasu w spokojnej atmosferze. Okazuje się, że nie zawsze.

Policjanci z Górowa Iławeckiego interweniowali w związku ze zgłoszeniem, z którego wynikało, że… jeleń zaatakował w lesie czworo grzybiarzy.W środę przed godz. 11:00 policjanci z Górowa Iławeckiego interweniowali w związku z niecodzienną sytuacją, do której doszło w lesie w okolicy Kamińska. Pomoc wezwała kobieta, która z rodziną i sąsiadem zbierała grzyby. Z jej relacji wynikało, że w pewnym momencie całą grupę grzybiarzy zaatakował… jeleń. Kobiecie, jako pierwszej udało się uciec przed zwierzęciem, wybiec z lasu i wezwać pomoc.

- Agresywne zwierzę nie dawało za wygraną i atakowało kolejne osoby, nie pomagał hałas i odwracanie jego uwagi na różne sposoby. W pewnym momencie rozwścieczony jeleń skierował swoją agresję w kierunku 56–latka i przeciągnął go kilkanaście metrów po ziemi. Z pomocą mężczyźnie przyszedł 55–letni sąsiad zaatakowanego i scyzorykiem ugodził jelenia w kończynę, dopiero wówczas zwierzę uciekło w głąb lasu. Gdy na miejsce dotarły służby ratunkowe, poturbowany 56–latek został zbadany przez zespół pogotowia ratunkowego. Szczęśliwie nie doznał poważnych obrażeń i nie wymagał hospitalizacji - informuje Policja w Bartoszycach.

Pamiętajmy! Wchodząc do lasu musimy liczyć się z tym, że jest on domem dla wielu dziko żyjących zwierząt i przez niektóre z nich możemy być potraktowani jak intruzi. Dlatego zadbajmy o swoje bezpieczeństwo, nie podchodźmy bliżej do napotkanych zwierząt, nie prowokujmy ich i nie próbujmy odganiać.

Fot. pixabay

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*