Zapraszamy na relację na żywo


MKS Ślepsk Malow Suwałki


Cerrad Enea Czarni Radom

28.10.2020
17:30

14.09.2020

Wójt gminy Suwałki ufundował kilkaset odblasków [zdjęcia]

Elementy odblaskowe przekazane policjantom przez Wójta Gminy Suwałki trafią do niechronionych uczestników ruchu drogowego, przyczyniając się do poprawy ich bezpieczeństwa. Pamiętajmy odblask może uratować życie!

Komenda Miejska Policji w Suwałkach od lat prowadzi działania profilaktyczne ukierunkowane na szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

W tym roku działania suwalskiej Policji wsparł Wójt Gminy Suwałki, który w miniony piątek przekazał elementy odblaskowe na ręce I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Suwałkach. Już wkrótce policjanci i przedstawiciele Urzędu Gminy będą rozdawać wspólnie odblaski niechronionym uczestnikom ruchu drogowego na terenie gminy Suwałki, przypominając, że każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używania elementów odblaskowych.

Wkrótce powitamy jesień. Szybciej będzie zapadał zmrok, a kierowcom trudniej będzie dostrzec pieszych. Warto przypomnieć, że po założeniu odblasków stajemy się widoczni nawet z odległości 150 metrów. Jadący pojazdami kierowcy widzą nas szybciej i mogą ominąć z bezpieczną odległością.

 

Źródło: KMP Suwałki

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*