08.05.2013

Wpadł 31-latek poszukiwany ENA

31-letni suwalczanin był poszukiwany trzema listami gończymi i dwoma Europejskimi Nakazami Aresztowania w związku z kradzieżą rozbójniczą i usiłowaniem włamania. Mężczyzna ukrywał się poza granicami naszego kraju.


Dzięki współpracy policjantów z Zespołu Poszukiwań Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach i holenderskich funkcjonariuszy trafił już do kraju i  tu stanie przed sądem.

31-letni mieszkaniec Suwałk poszukiwany był od 2011 roku za kradzież rozbójniczą i usiłowanie włamania. Prowadzący poszukiwania funkcjonariusze z Zespołu Poszukiwań Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach ustalili, że mężczyzna najprawdopodobniej opuścił granice naszego kraju i zaszył się gdzieś na zachodzie Europy. Na wniosek policjantów suwalski sąd wystawił za nim trzy listy gończe i dwa Europejskie Nakazy Aresztowania. Na początku 2012 roku 31-latek został zatrzymany w Holandii w związku z włamaniem. Od tego czasu czekał na ekstradycję do Polski.

 

W poniedziałek, samolotem z Amsterdamu, został przewieziony  do Warszawy i trafił do aresztu. Teraz stanie przed sądem.
Ten i wiele innych przykładów pokazuje, że tak naprawdę nie ma na świecie miejsca, gdzie sprawca może ukrywać się bez końca. Dzięki współpracy policjantów różnych krajów wcześniej czy później taka osoba wpadnie w ręce wymiaru sprawiedliwości i odpowie za przestępstwa z przeszłości.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*