25.11.2022

Zarząd województwa nagrodził najlepszych uczniów w regionie

Stypendia Zarządu Województwa Podlaskiego za wybitne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2021/2022 otrzymało pięćdziesięciu jeden uczniów. Każdy z nagrodzonych otrzyma stypendium w wysokości 4 tys. zł. Dyplomy stypendystom wręczył w czwartek, 24 listopada, członek zarządu województwa Marek Malinowski.

Średnia ocen minimum 5,0 i laury zdobyte w wojewódzkich i krajowych olimpiadach wiedzy - to podstawa do ubiegania się o nagrodę zarządu województwa. Laureatów wyłoniono spośród 110 kandydatów.

Wśród nagrodzonych są także dwaj uczniowie suwalskich szkół:

1. Patryk Sokół, Zespół Szkół Technicznych w Suwałkach Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych - laureat ogólnopolski, średnia ocen: 5,54.

2. Michał Walczuk, I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Suwałkach Olimpiada Historyczna - laureat ogólnopolski, Olimpiada im. mjr. Marka Gajewskiego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy - finalista ogólnopolski, Konkurs historyczny dla szkół ponadpodstawowych Polska Piastowska - finalista ogólnopolski, średnia ocen: 5,21.

Gratulował im Marek Malinowski, który w zarządzie województwa jest odpowiedzialny m.in. za sektor edukacji.

- Gratuluję wam wytrwałości w zdobywaniu wiedzy. Jesteście najlepsi z najlepszych i niech ta dzisiejsza nagroda będzie motywacją do dalszej pracy- mówił Marek Malinowski i dodał:- Ten sukces to przede wszystkim wasza zasługa, ale myślę, że powinniście być również wdzięczni swoim nauczycielom i rodzicom, bo oni też pewną cząstkę do tego sukcesu dołożyli.

Natomiast Bożena Nienałtowska, dyrektor Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim przywołała słowa św. Jana Pawła II: „Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali”.

- Uważam, że właśnie ta młodzież, która otrzymała dziś stypendia Zarządu Województwa Podlaskiego, jest tą, która od siebie bardzo dużo wymaga – mówiła dyrektor Nienałtowska.

Zarząd Województwa Podlaskiego przyznaje stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce od 2016 r. w ramach Regionalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży Województwa Podlaskiego.

Galę stypendialną uświetnił występ solisty Macieja Nerkowskiego i pianistki Kariny Komendery.

 

Za: podlaskie.eu

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*