29.10.2022

Czarni Czarna Białostocka - Wigry Suwałki 4:7. Hokejowy wynik, ale najważniejsze są 3 punkty

Podopieczni Kamila Lauryna odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu. Dziś w południe wygrali aż 7:4 z drużyną Czarnych Czarni Białostocka i awansowali o jedną lokatę w tabeli.

Cztery razy wpisał się na listę strzelców Marcin Fiedorowicz (na zdjęciu), który - przypomnijmy - dwa tygodnie temu w Bielsku Podlaskim ustrzelił hat-tricka, dubletem popisał się Dawid Kalinowski, a otwierające wynik trafienie zaliczył Wojciech Mickiewicz.

Już w 9 minucie Mickiewicz pięknym strzałem z pola karnego dał Wigrom prowadzenie. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. Dziesięć minut później gładko w pole karne Wigier wbiegł Paweł Bujnarowski i mocnym strzałem w krótki róg pokonał bramkarza Piotra Słowikowskiego.

Piłkarze Czarnej Białostockiej na tyle się ożywili, że szybko zaskoczyli suwalczan i wyszli na prowadzenie. Po prostopadłym podaniu w pole karne płaskim strzałem po raz drugi pokonali suwalskiego bramkarza. Autorem gola był Marcin Pawnuk.

Na szczęście końcówka pierwszej połowy należała do piłkarzy Wigier, którzy po golu Marcina Fiedorowicza doprowadzili do wyrównania, a po chwili zdobyli gola do szatni na 3:2.

Druga część spotkania rozpoczęła się od bramki zdobytej przez Wigry. W 57 minucie świetnie w polu karnym odnalazł się Dawid Kalinowski i uderzył obok interweniującego bramkarza gospodarzy. Strzelanina rozpoczęła się w ostatnich dwudziestu minutach. Bramki padały w 71, 75, 79, 81 i 84 minucie meczu. Najpierw przewagę na 7:2 po hat-tricku Marcina Fiedorowicza i bramce Dawida Kalinowskiego zdobyli suwalczanie, ale gospodarze tylko dwukrotnie potrafili się odgryźć.

Hokejowy wynik meczu świadczy o bardzo słabej linii defensywy obu drużyn, ale najważniejsze, że to Biało - Niebiescy byli skuteczniejsi i zdobyli więcej goli co pozwoliło sięgnąć po 3 punkty.

Kolejne ligowe spotkanie Biało - Niebiescy rozegrają 5 listopada. Rywalem będzie drużyna zajmująca obecnie szóstą lokatę w tabeli – KS Wasilków. Ten pojedynek zaplanowano na godzinę 17:00.

Adrian Milewski

Czarni Czarna Białostocka - Wigry Suwałki 4 : 7 (2:3)

Bramki: Paweł Bujnarowski, Marcin Pawnuk, Kamil Karpowicz, Maciej Luty - Wojciech Mickiewicz, Marcin Fiedorowicz - 4, Dawid Kalinowski - 2

Wigry: Piotr Słowikowski - Beniamin Przełomski, Filip Kozłowski, Tomasz Rytelewski, Łukasz Kubrak, Wojciech Łada, Gabriel Romatowski, Dawid Kalinowski, Radosław Gulbierz, Wojciech Mickiewicz, Marcin Fiedorowicz.
Rezerwowi: Patryk Sobolewski - Mateusz Ruszczyk, Piotr Sowulewski, Sebastian Zackiewicz, Paweł Omilianowicz